Подгответе појадок според вашиот хороскопски знак!

18 ноември, 2020
dorucak-825x510


Овен (21 март – 19 април): Пушен лосос и пециво

Бидејќи вашиот лик е познат по неговиот авантуристички дух, енергија и храброст, не плашете се да пробате нешто ново. Повеќето луѓе не можеа ни да замислат ладен лосос во утрински сендвич, но вие сте подготвени на овој предизвик.

dimljeni-losos-i-pecivo

Бик (20 април – 20 мај): сендвич

Познато е дека луѓето родени во вашиот знак се трпеливи, сигурни и со меко срце. И, која храна ќе ја „загрее душата“ подобро од стариот добар сендвич? Без оглед како ќе го подготвите, секогаш ќе биде одлично.

sendvic

Близнаци (21.05 – 20.06): Јајца

Бидејќи се познати како прилагодлива и разноврсна личност, јајцата се идеален избор за вас затоа што можат да се подготват на многу начини. Варени јајца, пржени јајца, омлет – има безброј избори, а можете да ги комбинирате според утринското расположение.

kajgana

Рак (21 јуни – 22 јули): Палачинки со нутела

Понекогаш сте емотивни и луѓето ви се восхитуваат за вашата способност да сакаат, па палачинките Нутела се совршени за вас – кој може да биде тажен кога устите им се полни со растопено чоколадо?

palacinke-s-cokoladom

Лав (23.07 – 22.08.): Зачинета пица

Лавовите најчесто се опишуваат како широкомислени, експанзивни и креативни, затоа проширете го апетитот за ризик и кога станува збор за појадок – зачинете го со зачинета пица. Секако дека сè зачинето во 7 часот наутро звучи чудно, но сигурно сте на предизвикот!

pikantna-pizza

Девица (23.08 – 22.09.): Кафе со млеко

Познати сте како интелигентна и педантна личност и слободно можеме да кажеме дека секогаш брзате некаде да ги организирате сите аспекти од вашиот живот. Затоа ви треба кофеин наутро, и зошто да не ја збогатите вашата утринска диета со малку млеко?

kava-s-mlijekom


Вага (23,9. – 22,10.): Пециво со сирење

Бидејќи се знае дека Вагата е социјална личност со која лесно се сложува, треба да јадете појадок со кој сите се согласуваат – класичен чизкејк. Никој не може да каже не на оваа комбинација на јаглехидрати и крем сирење.

pecivo-sa-sirom

Шкорпија (23 октомври – 21 ноември): Тост со банана и путер од кикирики


Познато е дека Скорпиите се моќни, страствени и силни луѓе, така што ќе ви треба многу енергија за да ги започнете сите тие амбиции. Овој појадок ви обезбедува гром од јаглени хидрати, протеини и извори на маснотии, а исто така ви обезбедува и вкусен вкус што ќе ве натера да заборавите колку е здрав.

tost-s-bananom


Стрелец (22 ноември – 21 декември): Житни снегулки


Познати сте како искрена, весела и директна личност и затоа можеме да опишеме сад со житни култури. Со нив, секогаш знаете што добивате – сад со здрави и вкусни снегулки и млеко, со кои повторно ќе се чувствувате како дете. Навистина одличен почеток на денот!

zitne-pahuljice

Јарец (22.12. – 19.1.): Овесна каша со овошје и ореви

Бидејќи имате репутација на практична, амбициозна и внимателна личност, нема да ви недостасува трпеливост да подготвите овесна каша наутро. Бидете сигурни да ги изберете најдобрите овошја и ореви што ќе ве исполнат со енергија за целиот ден што претстои.

zobena-kasa


Водолија (20 јануари – 18 февруари): вафли со јаворов сируп

Бидејќи се знае дека сте пријателски расположени и лојални, можете да уживате во овој класичен појадок. Не можете да погрешите со вафлите и јаворовиот сируп и сигурно ќе го започнете денот на вистински начин со нив.

vafli-s-preljevom

Риби (19 февруари – 20 март): крофни за целата канцеларија

За Рибите се знае дека се сочувствителни, љубезни и несебични луѓе, па затоа правите убави работи не само за себе, туку и за другите. Да се ​​почести целата канцеларија со утрински десерт, како крофни, е совршен начин за ширење на радоста.

krafne
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit