Потврдено: Жените имаат подобар сон кога спијат со своето куче, отколку со својот партнер

8 јуни, 20200
sleeping-with-a-dog

Интересното истражување направено на Canisius College, тврди дека жените спијат подобро и поквалитетно покрај своите кучиња, отколку покрај своите партнери.

Истражувачите овој проект го направиле врз 962 жени ширум САД, од кои 55% го делеле креветот со своето куче, 31% со својата мачка, а од двете групи заедно – 57% спиеле исто така и покрај својот партнер.

По анализата на податоците, истражувачкиот тим открил дека партнерите и мачките еднакво исто го пореметуваат сонот на жената, додека кучињата значително помалку влијаеле на добриот сон на нивната сопственичка.

  • “Луѓето кои имаат кучиња мораат да се прилагодат на потребите на своето куче. Исто така, кучешките периоди на спиење многу почесто се изедначуваат со човечките. “ – зборува доктор Christy L. Hoffman

Освен тоа, додава дека кучињата можат многу повеќе да се прилагодат на распоредот на своите сопственички, отколку нивното момче или сопруг.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris