ПУКАЛ ВО СЕБЕ ПА ОД МЕТАКОТ ОСЛЕПЕЛ ЗАСЕКОГАШ! Не може да гледа од својата 16-та година, а прави ремек дела на кои им се восхитува цел Свет!

31 август, 2020
2313471_screenshot-4_ls

Џон Фурнис (38) не може да гледа повеќе од две децении. За време на пубертетот, на 16-годишна возраст, му било доста од сѐ.

Тој имаше проблеми како во и надвор од домот па крена рака на себе. Тој пукаше од пиштолот на неговиот татко, но не си го одзеде животот. Наместо тоа, тој стана трајно слеп.

После неколкугодишно лекување во психијатриските установи, Џон „застана на нозе“ и започна да го живее животот одново.

Само тој знае како му успева ова, но денес Џон го остава светот без текст за тоа што може да го направи како столар. Големата страст за креациите не само што го одржуваше во живот, туку може да каже и дека успеа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris