РАКОТ добива нова мотивација, ЈАРЕЦОТ поради нервозата може да дојде до расправија со партнерот

12 јуни, 20200
slika 1

ОВЕН

Работа

Вашата дневна динамичност попуштила. Вашиот владетел Марс влезе во длабокото море на Рибите, затоа вашата енергија е во пад. Се чувствувате необично бидејќи немате одредена цел па работата ја извршувате рутински.

Љубов

Ги преиспитувате своите крути ставови. Подготвени сте да во некои работи му попуштите на партнерот.

Здравје

Поспани сте.

БИК

Работа

Не е срамота да се побара помош кога сте пребукирани со работа. Соработниците без предрасуди ви излегуваат во пресрет и даваат се од себе да го завршите започнатото.

Љубов

Поведете сметка за пријателите кои можат да ве скараат со партнерот. Не е се онака како што ви изгледа.

Здравје

Одмарајте повеќе.

БЛИЗНАЦИ

Работа

Добро работите, но плановите ви се нејасни. Не ја гледате јасно својата цел.

Љубов

Никако не го запирајте партнерот доколку сака да ви покаже скриени страсти. Уживајте и разменете љубов.

Здравје

Добро се чувствувате.

РАК

Работа

Не губете ентузијазам, тоа е само моментален губиток на инспирација. До крајот на денот можете да добиете бран мотивација за се што ви е потребно.

Љубов 

Вистинско време е да се консултирате со партнерот за заедничките планови.

Здравје 

Без поголеми тегоби.

ЛАВ

Работа

Зад секој деловен проблем се крие лекција. Научивте барем две лекции.  

Љубов

Задоволни сте со размената на љубов помеѓу вас и партнерот. Нема да ви недостасува нежност ни страст.

Здравје

Помали проблеми со изневерување.

ДЕВИЦА

Работа

Сакате добар компромис со колегите. Правите планови за иднината.

Љубов

Најпосле најдовте заеднички јазик со партнерот. Задоволно планирајте го вложувањето во недвижности.

Здравје 

Без поголеми тегоби.

ВАГА

Работа

Денес се можни помали добивки. Немојте веднаш да потрошите се.

Љубов

Поведете сметка за своите проблеми. Туѓите ставете ги на друго место. Поставете се на прво место на вашата листа на љубовни приоритети.

Здравје

Се чувствувате одлично.

ШКОРПИЈА

Работа

Работата се залета и без вас, пробајте да фатите ритам. Не ги пропуштајте шансите.

Љубов

Во љубовниот живот одите по работ на страста и љубовта. Ни сами не знаете дали сте во страствена или љубовна врска.  

Здравје

Без поголеми промени.

СТРЕЛЕЦ

Работа

Вие денеска сте се изолирале од реалноста и се затворивте во ваш свет. Тука никој не ви може ништо. Затоа сте расположени да им дадете слобода на мечтите.

Љубов

Поврзани сте со семејството и многу сте интуитивни. Ги чувствувате нивните потреби и се трудите да им излезете во пресрет.

Здравје

Многу добро..

ЈАРЕЦ

Работа

Деконцентрирани сте и многу хаотични. Не можете да ја смирите својата радозналост. Потребна ви е промена, барем на кратко.

Љубов

Доста сте немирни, нетрпеливи и директни. Истовремено сте радознали и агресивни. Намалете ја нервозата за да не влезете во кавга со партнерот.

Здравје

Добра општа состојба на организмот.

ВОДОЛИЈА

Работа

Деловниот напредок ви прави задоволни. Имате нови соработници и се прилагодувате на новите деловни предизвици..

Љубов

Љубовта е околу вас. Потребно е да изберете на која страна ќе погледнете.

Здравје

Добро се чувствувате.

РИБИ

Работа

Многу сте борбени и активни. Чувствувате јака физичка сила и добра енергија. Денес можете се успешно да завршите.

Љубов

Емоциите ви се непредвидливи и можат да бидат навистина силни. Сепак обидете се да ги избегнете сите видови на конфронтација бидејќи сте многу сензитивни.

Здравје

Се чувствувате одлично..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris