(РЕЦЕПТ) Сладок пијалок кој топи килограми и го подобрува сексуалниот живот!

10 декември, 2020
секс

Циметот има голем број лековити својства, а во комбинација со мед прави чуда за масни наслаги. Диетата со цимет е една од најпопуларните, а заштитен знак е сладок пијалок кој го чисти организмот, помага при слабеење, но и повеќе од тоа.

Отпрвин ќе забележите дека цревата почесто се празнат и ќе почувствувате дека имате повеќе енергија. Исто така, може да го подобри вашиот сексуален живот.

Подготовка

Варете 250 мл вода. Не треба да зоврие затоа што ќе се изгубат сите својства на циметот. Ставете лажичка цимет во прав во чаша и прелијте ја со топла вода. Добро промешајте. Оставете 15 минути да се излади.

Додадете 2 лажички мед и промешајте. Ќе добиете пијалок кој личи на чај и мириса на колачи.

Чајот од цимет и мед најдобро се консумира наутро и навечер, односно пред појадок и пред спиење. Може да пиете половина чаша наутро на празен стомак, а другата половина половина час пред спиење.

Овој пијалок можете да го комбинирате и со друга диета.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit