Ритуал кој ќе ви помогне да ги остварите вашите желби: Методот 3-6-9 е толку моќен, а сепак толку лесен!

22 декември, 2020
religion-46850391920-830x0

Ако започнете со овој метод денес, може да очекувате резултати во првата половина на јануари

Според законот за привлекување, вашите мисли директно влијаат на вашата реалност. Да научите како нешто се манифестира е лесно, особено кога користите моќни техники и ритуали за исполнување на желбите.

Една од нив е методот на манифестација 3 – 6 – 9, броеви популаризирани од Никола Тесла.

Како да се изврши техниката 3 – 6 – 9?

1. Изберете 3 желби

2. Кажете ја секоја од нив 6 пати на ден

3. Фокусирајте се на секоја ваша желба 9 секунди

Колку повеќе енергија и внимание се фокусирани на вашите желби, тие полесно и побрзо ќе се остварат затоа што сте им дале енергија и време. Исто така, како што ги замислувате и изговарате, визуелизирајте како да се веќе остварени.

Овој ритуал треба да го изведувате 21 ден по ред. Најдобро е овој ритуал да се изведува рано наутро, доцна попладне и непосредно пред спиење, во самотија, кога умот е смирен и кога ништо нема да ви го одвлече вниманието.

Со среќа!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit