Сакајќи да изгледа како кукла, направи многу корекции: „Ме привлекува сè што е неприродно“

30 декември, 2020
126205681_1598350990348942_1721809667878126725_n


Таа имаше само 11 години кога ја започна својата прва модификација на телото и оттогаш не запре.


Кјара (19) од Рим, Италија, имала бројни модификации на телото, од истегнување на ушите до тетовирање на јаболчниците, но тогаш сфатила дека сака да изгледа повеќе женствено. Почна да носи розови работи, да вежба, да се дотерува и да се шминка, но и да размислува за нови корекции.
Потрошила 12,5 милиони куни на операции и не и било доволно.


Мојот сегашен стил е инспириран од ‘развратната кукла Барби’. Во споредба со порано, сега носам повеќе мини здолништа и маици со големи кроеви. Би сакалa и да ги зголемам градите, да ги направам што е можно поголеми. Иако сега се добри, тие не се неприродни. Тие не се толку убави како што би биле кога би биле вештачки. Сè што е неприродно ме привлекува повеќе од природно – рече таа.

Зголемувањето на градите не би било ништо чудно за Кјара, која започна да го менува своето тело кога имаше само единаесет години. Имено, тогаш таа започна да ги растегнува ушите, а кога наполни 16 години започна со многу тетоважи.

-Јас ги истетовирав очите, лицето и градите. Имам 12 лузни, две соларни ознаки, пирсинг на образите, дури имам и пирсинг на ноктите. Мојата страст е модификација на телото. Мојата потреба за измени не е диктирана од потребата за внимание. Тоа е лична потреба. откри таа. Иако нејзиниот изглед често предизвикува критики од луѓето, таа не планира да запре.

„Никогаш нема да ми се допаѓаат работите што ги работат сите“. Кога луѓето ќе ме судат и ќе ме нарекуваат со имиња, јас не се грижам доволно за тоа и тоа не ми пречи. За мене, нивните зборови не прават никаква разлика. Сè што правам, го правам за себе, не за другите. Ова е мојот начин да го покажам моето вистинско јас – заклучи Кјара.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber