СЕКСИ ХОРОСКОП! Близнаците ќе ескивираат на работа, а тивкиот знак ќе ја започне годината како љубител на страст

29 август, 2020
jaa

Стресните аспекти на Венера со Плутон, Сатурн и Марс најавуваат некоординирани тенденции и неизбалансирани врски, што е особено точно за оние кои се родени во знаците: Вага, Јарец, Овен. Венера ќе се сретне со Плутон „лице в лице“ за време на викендот, со непристојни желби, похота и неморал, секси аферите се многу веројатни!


Противењето на Венера со Сатурн (среда) е студен емотивен туш, придружен со незадоволство од љубомора, чувства на инфериорност и осаменост. Венера и Марс (петок) ќе биде последниот чин на трилогијата љубов-омраза! Премногу затегнато, неповолно, раздразливо и недоволно нежно и тактично, веќе нема да знаеме што сакаме од него или од неа. На крајот на краиштата, ние ќе брзаме да ја поправиме работата, ако не е доцна…


ОВНИТЕ не се вознемируваат за ништо. Полни сте со самодоверба и живеете во блажено верување дека ништо лошо не може да ви се случи. Ако започнете да консумирате „туѓо овошје “, ќе го срушите светиот завет.


ЛАВОВИТЕ паѓаат енергично, но ова е привремена состојба на работите. Венера орбитално ќе лета во вашиот знак на 6 септември, и вие храбро ќе застанете на сите четири и ќе брзате кон центарот на социјално еротски настани со сета брзина.


СТРЕЛЦИТЕ се диви коњи на преријата и не остануваат никаде долго. Присилна (корона) самоизолација не ви паѓа на памет и непослушно ги кршите сите мерки на заштита. Ве нема никаде, а таа поминува време со некој друг? Вие сте малку љубоморен. Без причина!


БИКОВИТЕ можат да бидат „дебели свињи“, а многу жени ги сакаат такви какви што се. Која е тајната на вашиот легендарен успех со поубавиот пол? Во (семоќен) либидо – тоа е познато! Малку намалете го внесот на масни материи, така што холестеролот не ве „уништува“!


ДЕВИЦИТЕ го имаат Сонцето во свој знак и слават родендени. Којзнае како ќе биде вашата следна сончева година? Ако се консултирате со астролог, ќе откриете кои се најидеалните периоди за љубов и сексологија.


ЈАРЦИТЕ се чувствуваат расеано помеѓу деловните амбиции и семејните потреби. Тешко е да ги споите овие спротивности, а вашите нерви често експлодираат. Кога на сè тоа ќе се додаде вашата екстравагантна љубовница, животот дефинитивно не е лесен за вас.


БЛИЗНАЦИ се обидуваат на секој можен начин да останат уште неколку дена на одмор. Еден повик менува сè, ја знаете таа песна? Вие сте во брак, а имате афера со вашиот/ата шеф/ица. Се ќе биде добро додека некој не ве фотографира, голи, заедно.


ВАГИТЕ се интелигентни и снаодливи. Ако сте „алатка во рацете на некој друг“, ќе бегате кон слободата. Секс со нов (богат) дечко? Прво романтична вечера, потоа во неговата скапа лимузина! Вие не сте од вчера, мислите и на утре.


ВОДОЛИИТЕ се во тежок период и бараат девојки да ги спонзорираат. Ако сте ‘момче со оригинален мозок’, можеби имате среќа и ќе го пронајдете она што го барате. Ако сте „лажго“, подгответе се за пот и солзи.


РАКОВИТЕ се крајните мазохисти! Тој прави сè за вас, а вие воопшто не се браните. Не научивте ништо од минатото, тогаш дознајте од сегашноста. Ова што ќе ви се случува деновиве ќе ве направи помудри и нема да ги повторувате истите грешки одново и одново.


СКОРПИИТЕ се во нивниот оптимален елемент. Дејствувате на невидлив начин и ретко кој може да ве испровоцира. Рак вашиот омилен еротски десерт. Неговите „клешти“ и вашиот „отровен трн“ се незаборавна секс комбинација!


РИБИТЕ никогаш не излегуваат од мрачните води на љубовта. Веќе заборавивте како изгледа „чиста љубов“, без табу теми и придружни неморални постапки. На другите им изгледате како да сте се претплатиле на (разни) сексуални афери. Вие не сте свесни за тоа што го правите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris