Сексот во минијатурна просторија НЕ МОРА да биде невозможна мисија!

13 декември, 2020
glavna-1717296172_1000x0


Можеби стискањето и туркањето во кревет за време на сексот во теоријата звучи романтично и симпатично, а во праксата, ако не е само дел од предиграта, може да заврши со дебакл.


Но, не грижете се, бидејќи имаме решение. Најважно е да имате добра волја да пробате нешто ново и да се прилагодите на дадената ситуација што е можно повеќе. Добриот дел не зависи од големината на просторот, туку од снаодливоста како да се задоволите себе си и вашиот партнер на најдобар начин. Со следниве пози нема да размислувате за тесниот простор во кој се наоѓате.

Мал кревет, големо О
Оваа позиција бара малку поголема флексибилност и мускулна сила, поради што пенисот лесно стигнува до точката Г и со тоа ја стимулира целата вагина. Жената лежи на страна со грбот кон нејзиниот партнер, додека мажот и го обвива задникот со ногата. На овој начин, тој може да влезе од позади, додека има слободни раце да го стимулира клиторисот, на кој може да стави неколку капки лубрикант и да си игра со него.

Мачка на врел кауч
Страста ве однесе и немате време и нерви да го расплетувате креветот од софата? Може да се направи на мал простор со оваа поза. Цаката е во женските колкови, кои мора да бидат во движење, но бидете сигурни дека движењата се лесни и малку побавни, бидејќи на тој начин стимулацијата ќе биде посилна, а самото задоволство ќе биде поголемо. Мажот лежи на грб, додека жената седи на него и го трие клиторисот на пенисот. Бидејќи рацете на жената се слободни, таа треба да се потпре на бутовите на мажот за да одржува рамнотежа, истовремено дозволувајќи му да ужива во допирот. Ако чувството ве однесе, нежно поминете ги ноктите преку неговите гради, тоа ќе му се допадне.

Лизгање во креветчето
Ако сте во детска соба, веројатно немате многу простор за авантуристички пози, па ќе мора малку да се ограничите. Најдобро е да пробате поза во која мажот лежи на грб со раширени нозе, додека жената се трие над него додека тој седи. Искуството можете да го зачините со неколку секси играчки како лисици со кои мажот е врзан за зглобовите на креветот, а жената ја има целата слобода да ги контролира своите движења.

Длабоко орање на низок кауч
На низок кауч, одлично е што жената може да седи на работ на креветот со нозете на подот додека нејзините раце се потпираат на каучот. Мажот е на колена и од таа позиција продира во неа, држејќи ја жената за колковите. Пенетрацијата е силна, а позицијата е идеална за свршување. Користете и перници за да помогнете во пенетрацијата полесно ставајќи ги под колковите на партнерот.

Електрична 69
Ако вашиот кревет е на ниско поткровје, немате многу простор ниту во однос на ширината ниту во однос на висината, па затоа мора да бидете многу креативни. Најдобро е да се користи хибридната поза 69. Не се разликува во суштина од класичната 69, но покрај тоа има креативност. Додадете секси играчка како вибратор за подобра и посилна стимулација, а кога ќе започне играта, вие сепак ќе знаете најдобро како да се однесувате и да се задоволите максимално. Не плашете се да ги отстраните усните од гениталиите на партнерот и да го стимулирате само со рацете, давајќи си малку одмор. Ако сакате искуството да биде врвно, тогаш жената нека биде над мажот. Во тој случај, партнерот може полесно да достигне оргазам.

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit