Сексуалниот педагог ги разбива популарните митови!

12 ноември, 2020
газ

Се чини дека во модерната доба на Интернет е полесно да се гледа секс отколку да се научи нешто за тоа. Сексуалниот педагог Џиџи Енгл се осврна на популарните митови за сексот и објасни што е вистина, а што не.


Постојат измислици кои кружат на секоја тема и несомнено е дека за многумина сексот е во најголемиот интерес, но поради неговата интимна природа и конзервативни ставови кои честопати преовладувале низ историјата, многу луѓе едноставно ќе ги апсорбираат популарните идеи за нивното време или ќе се потпрат на сопствената интуиција. . Сексуалната едукаторка Џиџи Енгл реши да се справи со некои од популарните митови за сексот.

Иако станува збор за шега од филмот, многу луѓе веруваат дека е навистина невозможно да забремените ако мажот е под жена. Логиката на оваа идеја е дека гравитацијата спречува сперматозоидите да патуваат до јајце-клетката. Тоа, се разбира, не е точно.

Нема позиција во која жената не може да забремени се додека пенисот е во вагината. Сперматозоидите ќе пливаат без оглед каде е телото во положба. Треба да се додаде дека спермата може да преживее до пет дена по ејакулацијата.

Коитус интерпретус и абортус е метод што го користат многу луѓе за да избегнат бременост, но вистинската вистина е дека според статистичките податоци на непрофитната организација Планирано родителство, ефективноста на таквата контрацепција е само 73 проценти. Кондомите имаат 82 процентна ефикасност, а апчињата за контрацепција имаат дури 91 процент ефективност. Треба да се додаде дека кондомите имаат дополнителна корист од заштита од сексуално преносливи болести.

Еден од популарните митови е дека аналниот секс „не смета“. Таквите идеи често ги имаат жени кои ја „чуваат невиноста“ за брак.

Во реалноста, постои мастурбација, орален, вагинален и анален секс. Нема ништо лошо во ниту една од овие категории се додека сексот е безбеден и постојан.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit