Селма Хајек ја гази шестата деценија а изгледа бар 30 години помладо! Никогаш не направила БОТОКС, а овој МАГИЧЕН пијалок го пие секое утро!

21 декември, 2020
profimedia-0491287569


Селма Хајек гази веќе шест децении, но малкумина би претпоставиле кога ќе го погледнат нејзиното младо и убаво лице. За холивудската актерка, времето како да застана – брчките на лицето се минимални, таа ги зачува едрата и затегнатата кожа.

Минатата година, Селма истакна дека не правела ботокс или други процедури за подмладување.

Тајната на нејзиниот добар изглед се чини дека е во генетиката, внимателно дизајнирана рутина за нега, но и корисна, здрава навика.

Имено, убавата Мексиканка неодамна на својот Инстаграм профил призна дека пие сок за убавина од четири едноставни состојки секое утро, а потоа го открила рецептот.
Лесно и едноставно се прави – сè што треба да направите е да ги измешате следниве четири состојки:

Витамин Ц: Селма користи свежи портокали во својот рецепт.

Куркума: Актерката потоа додава свежа куркума во сокот од портокал – супер зачин кој има корисен ефект врз телото, но и воопшто убавината.

Црн пипер: 54-годишната девојка истакна дека додава малку црн пипер во сокот, бидејќи му помага на телото побрзо да ја апсорбира куркумата. Друг плус е што овој зачин го забрзува метаболизмот.

Кучешки трн: Ова растение е неверојатно богат извор на витамин Ц и витамин Б12. Исто така, содржи многу колаген, но исто така го охрабрува организмот да го произведува, па затоа е јасно зошто има регенеративно дејство на кожата, косата и ноктите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit