ШОКАНТНО ИСТРАЖУВАЊЕ: Овие градови први ќе бидат поплавени! Меѓу нив е и „Бисерот на Јадранот“

19 ноември, 2020
Screenshot_4

Американската вселенска агенција NASA смисли програма со која може да се предвиди кои градови први ќе потонат поради забрзаното топење на глечерите предизвикано од глобалното затоплување.

Научниците го вметнаа ефектот на гравитацијата на Земјата и нејзината ротација во формулата за да предвидат како водата ќе се дистрибуира низ целиот Свет.

Истражувањата покажаа дека треба да се стравува од топење на големи ледени плочи во западен Гренланд во Европа:

Лондон и Гибралтар (Велика Британија)

Дубровник (Хрватска)

Осло и Тромсо (Норвешка)

Атина (Грција)

Сиракуза (Италија)

Марсеј и Брест (Франција)

Податоците покажуваат дека топењето на глечерите имало влијание врз зголемувањето на нивото на морето во текот на 20 век, а во 21 век тоа влијание се зголемило уште повеќе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit