Симнете ги килограмите со помош на ова вкусно овошје: Јапонската диета со банани намалува 10 килограми за две недели!

27 ноември, 2020
profimedia-0454026560


Бананите генерално ги сакаат сите и сега е вистинското време за нас – и тоа е само една од причините што ја направија јапонската диета со банани супер популарна деновиве. Диетата со јапонска банана не е комплицирана, ефтина е, а во зависност од вашата тежина може да помогне да изгубите два до десет килограми за помалку од две недели.

Добро, не звучи како голема гаранција, но затоа сите се повикуваат на искуството на креаторите на оваа диета.

Banana

Важно е да појадувате банани за појадок со чаша или две вода на собна температура. Може да јадете повеќе од една банана, но не претерувајте, застанете на првата ако ви е доволно. Јадете ги свежи, без готвење, замрзнување и додавање јогурт или мусли. Водата што ја пиете мора да биде на собна температура за остатокот од денот, никогаш не смее да биде студена.

Banane


Ќе мора да се откажете од десерт, а не се препорачуваат ниту алкохолни пијалоци, сокови, кафе. Ако навистина чувствувате потреба за слатки, после 15 часот можете да јадете парче чоколадо или некое овошје. Не јадете после 20 часот, но би било идеално да ги завршите оброците до 18 часот. Диетата се држи седум или 14 дена.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit