СИНОНИМ ЗА СТРАШНО: Том Круз конечно призна зошто се откажа од сопствената ќерка!

24 декември, 2020
"The Mummy" New York Fan Event

Том Круз неодамна стана една од најозборуваните холивудски sвезди, со името Круз стана синоним за страшно, а актерот стана широко познат по неговото скандалозно и мистериозно однесување. Но, животот на Том Круз секогаш бил обвиткан со мистерија.

И покрај водечката многу јавна кариера како актер, продуцент и филмски режисер, неговиот приватен живот отсекогаш бил токму таков – многу приватен. Во неговите најдобри актерски години не беше врзан за ниту една актерка, а пред тоа беше во брак со актерката Никол Кидман, со која дели две посвоени деца, денес 27-годишната Изабела и 25-годишниот Конор. Но, нивниот брак заврши со развод, а Никол Кидман не можеше да ги види своите деца по разводот на нивниот брак.

После тоа, Том Круз се ожени со актерката Кети Холмс. Во 2005 година тие ја започнаа својата романса, а наскоро после тоа, односно следната година, ја пречекаа ќерката по име Сури. Двојката остана заедно шест години, но на крајот Холмс поднесе барање за развод од Круз.

Постојат многу шпекулации дека причините на Кејт за разводот со актерот се должат на неговите планови да ја испрати Сури на обука во елитниот оддел на Саентолошката црква. Том Круз беше сериозно критикуван затоа што верува и учествува во црквата на саентологијата, за која неколку луѓе објаснија дека е култ, а не црква. Сепак, двајцата немаа жесток развод, а битката за старателство над Сури беше решена спогодбено за помалку од една недела. Кети Холмс и Том Круз се согласија да го одгледуваат Сури на исто рамниште, но Кејти потоа се пресели во Њујорк, каде често се фотографира и гледа со Сури, додека Том има живеалиште во Лондон и со својата ќерка не се гледа со години.


Се шират гласини дека Саентолошката црква не дозволува Том Круз да ја види својата ќерка и обратно затоа што Сури не е член на Црквата. Саентолошката црква остро го демантираше тоа. Сепак, во едно неодамнешно интервју, Том Круз призна дека Холмс поднел барање за развод во страв дека Том ќе има премногу влијание врз нивната ќерка, која на крајот може да се приклучи на Саентолошката црква.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber