СИНОТ НА АЦА ЛУКАС РАБОТИ КАКО ТАКСИСТ!

27 август, 2020
Screenshot_15_1000x0

Тој одлучи да стане независен

Дваесет и петгодишниот син на Аца Лукас, Лазар Вуксановиќ, одлучи да застане на свои нозе, тој бараше работа во такси-асоцијација, бидејќи тој веќе не сака да бара пари од неговиот славен татко.

Лазар сакаше да стане менаџер, но тој сè уште е млад да се справува со тоа. Па така Аца му купи автомобил за да му помогне да заработи пари. Бидејќи немаше работа со месеци, но веќе не сака зема пари од неговиот татко, реши да стане таксист. Тој повика такси компанија и закажа интервју за работа. Тој не кажа дека е син на Лукас, но тие веднаш открија дека тој е Лазар затоа што изгледа неверојатно како неговиот татко. Не му кажаа веднаш дека ја доби работата, но сигурен сум дека ќе го ангажираат затоа што замислете колку е интересно синот на најпознатата фолк пејачка на Балканот да ве вози низ Белград – вели извор близок до семејството Вуксановиќ.

Lazar Vuksanović

Аца честопати посочуваше дека сака неговите деца да станат независни и да го изберат своето место под сонцето.

Така, ќерката на Лукас работи како шминкер, додека неговиот син, по голема веројатност, наскоро ќе работи како таксист.

Lazar Vuksanović

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris