СЛАВНАТА БРИТАНСКА МАНКЕНЕКА ПОЧИНА НА 50-ГОДИШНА ВОЗРАСТ: Публиката и колегите без зборови поради тажната вест!

23 декември, 2020
313571_2414155-profimedia0486045147-ff_ff

Семејството ја сподели тажната вест и побара сè да помине во тишина.

Најпознатата британска манекенка Стела Тенант почина на 50-годишна возраст и ја шокираше светската публика.

“Со голема тага ја објавуваме ненадејната смрт на Стела Тенар на 22 декември 2020 година. Стела беше прекрасна жена и инспирација за сите нас. Многу ќе ни недостасува. Семејството моли за приватност во овие тешки денови. Деталите за погребот ќе бидат објавени во наредните денови”. официјално соопштение од семејството на починатиот модел.

Стела Тенант, супермодел, во август годинава објави дека се разведува од сопругот Дејвид Ласнет по 21 година брак. Стела го запознала Дејвид во екот на славата. После раскошната венчавка, тие се преселиле во огромниот имот на нејзините родители во Шкотска. Заедно имаат четири деца, кои денес имаат помеѓу 15 и 22 години.

Стела се здоби со популарност во манекенските води со својот андрогин изглед, а врвот на нејзината слава се случи во деведесеттите години. Патем, Стела беше правнука на Ендру Кавендиш, 11-ти војвода од Девоншир.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber