Слушнете како звучи „Компас“ на Владо Јаневски како босанска севдалинка

11 август, 20200
maxresdefault

Босанскииот пејач Осман Хаџиќ ја преработи песната Компас на Владо Јаневски од средината на деведесетите. Наместо модерен поп ритам  овој пат таа звучи како босанска севдалинка.Па така наместо Радишани се споменува Игман планина..

Слушнете ја 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris