Сопругата ми намести да имаме трето дете! Со другарка и направила план како да остане бремена.

29 август, 2020
sopruga


Во пораката објавена на форумот „Релации за совети на Редит“, анонимен сопруг тврди дека неговата сопруга забременила со своето трето дете спротивно на неговите желби.

Мажот (34) објаснил дека сака само едно дете, но неговата сопруга  инсистирала да нивното дете има сестра или брат. Меѓутоа, кога нивното второ дете, мал син, наполнило една година, сопругата признала дека отсекогаш сакала четири деца и дека треба да се обиде да има барем уште едно.

 Тој не се согласуваше со тоа, затоа тие се скарале и не разговарале неколку дена. Тие се помириле и по тоа веднаш воделе љубов. Тој во тоа време не бил свесен, но таа забременила со своето трето дете.

– Дојдов дома од работа додека децата беа со нивните баби и дедовци. Жена ми ме поздрави со голема насмевка на лицето и ми покажа позитивен тест за бременост, танцувајќи од радост.

Таа забележа дека изразот на моето лице не е толку воодушевен и почна да ми вика.

Ме обвини дека не ја поддржувам, дека секое дете е чудо Божјо и дека треба да бидам благодарен. И реков дека ми е жал, ја гушнав и реков дека сум воодушевен од раѓањето – пишува човекот.


Кога неговата сопруга ја споделила добрата вест со другите, тој станал сомнителен затоа што сè изгледало како да долго време планирала бременост. Затоа, истражував сè. – Додека спиеше, зедов кондоми од фиоката и ги ставив под вода. Тие беа прободени. Зедов нејзиниот телефон и открив дека има лозинка, што ми беше чудно. Сепак, бидејќи таа навистина нема меморија, јас бев сигурна дека постави едноставен код, па се обидов со нејзиниот роденден.

 Успеав да го отклучам мобилниот телефон. Ги погледнав пораките и најдов кореспонденција со нејзината најдобра пријателка. Жена ми се пожалила дека не може да ме убеди да имам повеќе деца, а другарка и дала совети како да го стори тоа и таа се согласила дека повеќе нема да го зима апчето за контрацепција – тој ја продолжи приказната.

– Веднаш ја разбудив и ја прашав дали нејзината бременост е навистина чудо Божјо. Таа ме погледна и почна да плаче – пишува измамениот сопруг.На крајот ја исфрли својата сопруга од куќата и таа отиде кај нејзините родители.

Мажот тогаш објасни дека жената се вратила дома за да биде со децата, но не знаела што да прави следно.

– Што да правам? Да останеш дома со неа е доволно ужасно и не знам дали ја оставам заради сето тоа. Јас веќе не и верувам. Таа ме изневери. Јас сум лут, но таа чека уште едно мое дете – заклучува тој, барајќи совет.

Пораката стана вирална и ја коментираа повеќе од 1.000 луѓе.

“Тоа е големо предавство и од моја перспектива, причина за развод. Детето е голема емотивна, физичка и финансиска одлука што ги вклучува двајцата партнери. Таа е себична и манипулативна”, “За мене, тоа е 100 проценти причина за развод. “Ова е форма на злоупотреба. Разговарајте со адвокат и побарајте психијатар. Ова не е во ред!”, Се само некои од коментарите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris