Столе Стоилов позитивен на ковид -19

25 август, 2020
stole

Капитенот на двократниот европски првак Вардар Столе Стоилов е позитивен на вирусот ковид -19, пренесува „Спортмедиа“.

Стоилов после вчерашниот тренинг се пожалил на малаксоност, а тестот на коронавирусот се покажал позитивен. Македонскиот репрезентативец веднаш е изолиран во домашни услови и се наоѓа во добра здравствена состојба.

Останатите ракометари на Вардар денеска ќе направат тестови и ако бидат негативни ќе продолжат со подготовките за дуелот со Нексе во 1/4 финалето од регионалната СЕХА лига.

За потсетување, Стоилов пред неколку денови доби принова во семејството откако на свет неговата сопруга Денива го донесе Бојан.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris