Таа ги воспитува неговите деца, таа остана со него дури и кога беше обвинет за силување – но тој сè уште не е подготвен да го каже судбоносното „да“

5 декември, 2020
ron

Уште во 2019 година се шушкаше дека Кристијано и Џорџина се вериле, но тоа не се случи. Џорџина рече дека сега имаат други приоритети, но дека очајно би сакала да стане негова сопруга во иднина.

Фудбалерот Кристијано Роналдо и неговата девојка Џорџина, со која е веќе четири години, се вљубени како и првиот ден, а се чини дека ниту гласините, ниту скандалите не успеаја да ја разнишаат нивната љубов. Иако сè уште не се одлучиле за голем чекор и ја легализираа својата љубов, нивното семејство е хармонична единица.

Нивната љубов започна како од бајка. Џорџина работела како продавачка во една од продавниците на луксузната марка Гучи. Кристијано ја видел таму за прв пат и веднаш почувствувале некоја хемија. Неколку дена подоцна тие се сретнаа на „настан“ од друга марка.

Само тогаш можевме да разговараме отворено. Бев опуштена затоа што не бев на работа. Тоа беше љубов на прв поглед, и за мене и за него – рече таа.

Сè се случи во 2016 година, а уште во 2017 година Роналдо откри дека стана татко на близнаците Матео и Ева Марија. Многумина беа изненадени што неговите деца се навистина родени од сурогат мајка, а не од Џорџина. Но, таа ги прифати како свои и не ги испушти од раце, како и неговиот најстар син Кристијано Роналдо Џуниор. Само еден месец откако се родија близнаците Роналдо и Џорџина потврдија дека очекуваат бебе.

Таа роди девојче Алана Мартин во ноември 2017 година, а фотографијата што ја објави по породувањето доби 11 милиони лајкови, најмногу таа година.

Една година подоцна, Роналдо беше обвинет за силување од жена. Фудбалерот решително ги отфрли сите обвиненија, а неговиот адвокат го бранеше на суд, велејќи дека Катрин Мајорга се согласила да има секс со Кристијано и дека не сторил никакво кривично дело. Истото го одлучи судот во 2019 година, а фудбалерот никогаш не беше осуден.

Таа година се шушкаше дека Кристијано и Џорџина се вериле, но тоа не се случи. Џорџина рече дека сега имаат други приоритети, но дека очајно би сакала да стане негова сопруга во иднина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit