Тешко ви е да се заљубите? Веројатно коефициентот на интелигенција ви е многу висок!

15 декември, 2020
par-ljubav

Според порталот Bright Side, научниците тврдат дека попаметните луѓе потешко се заљуваат. Ако е така, следното прашање би било, зошто е потешко за попаметните луѓе?

Психолозите дознаа. Еве го одговорот:

1. Тие ги анализираат чувствата, нивните и другите

Паметните луѓе имаат тенденција да собираат информации и да извлекуваат заклучоци. Ова е истовремено предност и хендикеп, бидејќи тие почесто ќе бегаат од врската кога ќе наидат на првите проблеми. По првото недоразбирање или кавга, тој ќе ви каже – збогум и пријатно.

razmišljanje

2. Им треба повеќе време емотивно да се „отворат“


Луѓето кои се паметни се свесни колку е тешко да се отворат и да откријат детали од нивните животи и исто така знаат дека секоја врска е ризик за нив. Затоа тие се честопати далечни и студени, иако не значи дека навистина се такви.

3. Пренесете лоши искуства во следната врска

Паметните луѓе сметаат дека работите што ја уништиле нивната претходна врска ќе ја уништат и следната. Тие знаат колку беше болно претходното раскинување и несвесно проектираат лошо искуство на личноста со која се моментално.

par

4. Повеќе сакаат да бидат сингл

Ова е факт. Паметните луѓе се чувствуваат побезбедно кога се сами отколку кога се во врска. Нивниот единствен статус не е последица на околности што не оделе според нив, туку прашање на нивен личен избор и затоа што на тој начин се чувствуваат подобро.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit