TikTok предизвик од Cardi B, поради кој многумина завршиле во болница

25 август, 2020
profimedia-0551127632-725x402

Cardi B и Megan d Stalion направија историја благодарение на песната WAP, која дебитираше на врвот на листата „Hot 100 Billboard“. И покрај фактот дека песната се сретна со многу критики, двете весело ја промовираа, а TikTok им помогна во тоа. Еден од последните предизвици на оваа мрежа е предизвикот WAP, поради кој, според странските медиуми, многумина завршиле во болница.

Се започна кога кореографијата за песната на TikTok ја објави Bryan Esperon, на 8 август. Многу други sвезди се приклучија на предизвикот, вклучувајќи ги и Charlie D’Amelio и Addison Pey, но ако ја погледнете кореографијата, тоа е далеку позахтевен од оние на кои сме навикнати на оваа мрежа, се вели во „TeenStar“.

Скокање, вртење и шпага на крајот се само некои од деловите на кореографијата, по што многумина не беа добро.

Повеќето од оние што се обидоа да ги направат чекорите, ќе завршат во болницата со полесни повреди, како што е случајот со @lib_bbbbbbbb која го исчашила коленото и била поврзана на инфузијата.

Друг корисник, @tonkatrace, заврши „малку подобро“ – како што рече, нозете ѝ се со модринки и го искривила вратот, но барем „се чувствувала секси“.

На предизвикот се приклучи и Cardi B, која ја изведе кореографијата на Instagram во живо, но за среќа, таа не се повредила.

escort - Korsan taksi