Нови податоци за истрагата која е се уште во тек: Тимот на Ариана Гранде штедел пари пред тагедијата во Манчестер!

3 декември, 2020
20201203095658

Веќе поминаа повеќе од три години од страшната трагедија во Манчестер, кога 22 личности настрадаа во терористичкиот напад на концертот на Ариана Гранде, но истрагата сѐ уште трае. Откако беше утврдено дека полицијата воопшто не го обезбедувала концертот, сега се дозна и дека тимот на Гранде се однесувал многу нечовечки.

Како што пишува „Sky News“, тимот на Ариана одличил да штеди пари на најглупавиот начин – така што обожавателите на настапот биле помалку безбедни. Притоа, како што наведува истрагата, овде не е проблемот во не знаењето на тимот, туку бидејќи ги одбиле препораките за да се зајакне обезбедувањето. На нив им било премногу да платат 4.000 евра за да обезбедат метални детектори, па така вршен е само претрес.

Инаку, терористот Салман Абеди кој го активираше експлозивот не ни влегол во концертната арена, но еден час мирно седел во ходникот, чекал да заврши настапот и потоа ја посеал смртта. До сето ова не би дошло доколку обезбедувањето ја вршело својата работа, како и додолку металните детектори биле поставени на влезот во арената, а не на влезот на самиот концерт.

Интересно е тоа што од менаџментот на Ариана сите овие години тврдеа дека тие барале максимална безбедност, како и дека сакале да платат колку што е потребно. Меѓутоа, според нивните зборови, менаџментот на арената во која се одржувал концертот одбивал и им кажал дека е доволен рачниот претрес. Како што се испостави, тоа не е вистина.

Имено, кога на тимот на Ариана му било кажано дека деталниот претрес на посетителите на концертот ќе чини 4.000 евра, тие одговориле дека парите ќе ги заштедат така што ќе се прегледува секоја 10та личност. На тој начин тие заштедиле 3.000 евра. Застапникот на семејствата на заганатите обожаватели на Ариана ги прашал дали ова значи дека посетителите понекогаш не се безбедни, бидејќи организаторите нема да платат обезбедување, а потоа добил ужасен одговор: „Тоа се случува од време на време, да.“ Можеме само да се надеваме дека Ариана се спасила од тие ужасни луѓе кои работеле за неа и помогнале да се случи оваа трагедија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit