Тој го загуби својот брат, а светот беше шокиран од веста за неговиот напад врз неговата позната сопруга – само тие ја знаат вистината за инцидентот.

21 ноември, 2020
61987878

Шон, кој честопати паузира од актерската кариера кога му е доста од сè, е виден во интересно друштво на Хаваи. Имено, тој играше американски фудбал со раперот Џej Зи и директорот на Твитер Џек Дорси.

На 61 година, Пен докажа дека е во одлична форма додека спортувал со пријателите. Инаку, актерот летово тајно се ожени со својата колешка Леила Џорџ, 32 години помладата, и покажа дека по два разводи, тој сè уште верува во брак.

Инаку, Шон е роден на 17 август 1960 година во Санта Моника, Калифорнија и се чини дека неговата глума е семејна одлика. Имено, таткото на Пен, Лео, кој беше потомок на руски емигранти кои дојдоа во Америка од Литванија, работеше како режисер и актер, па затоа тој се заинтересираше за кино од рана возраст. На изборот за кариера на Шон влијаеше и неговата мајка, актерката Ајлин Рајан, која го однесе на снимањето и го охрабри да оди по свој пат.

Неговиот помлад брат Кристофер исто така беше актер, но почина ненадејно на 41 година во 2006 година, поради проблеми со срцето. Двегодишниот постар брат на Шон, Мајкл, се занимава со музика.

“Никогаш не бев премногу заинтересиран за училиште и многу рано сфатив дека сакам да имам актерска кариера. Всушност, планирав да бидам адвокат некое време, но брзо се откажав од таа идеја. Јас пораснав на улицата Чарли Шин, па ние двајцата повремено правејќи аматерски филмови “, рече Пен, кому на почетокот на кариерата му помагаше неговиот татко, познат холивудски режисер.

Имено, тој му ја обезбеди својата дебитантска улога во серијата „Мала куќа на преријата“ во 1974 година, а после тоа оствари уште неколку настапи на телевизија, благодарение на неговиот татко. Сепак, тој го привлече вниманието на јавноста и критиката само во филмот „Злобни момци“ во 1983 година. Потоа започна да се пишува за него како еден од актерите во Холивуд со најголем талент и почна да добива сериозни понуди за ангажмани.

Како што напредуваше неговата кариера, така напредуваше и неговиот приватен живот. Првата од неговите славни девојки беше актерката Елизабет Мекговерн, која исто така му беше партнерка во драмата „Трка со Месечината“. Нивната врска не траеше толку долго како романсата на Шон со 14-годишната колешка Сузан Сарандон.

Потоа следуваше неговиот бурен однос со пејачката Мадона. Тие се запознаа во 1985 година, се вљубија на прв поглед и само шест месеци подоцна се венчаа истата година. Тие играа заедно во филмот „Шангајско изненадување“ и Мадона го посвети својот трет албум „Вистинско сино“ на Шон. Но, нивната врска беше обележана со кавги, алкохол и дрога.

Пен беше уапсен за напад на фотограф и имаше чести испади во јавноста. Пејачката поднесе барање за развод во 1987 година, но брзо се повлече. Сепак, на почетокот на 1989 година, според странските медиуми, по насилниот инцидент, таа одлучила дека на нивниот брак му бил крај.

Имено, Пен го напушти нивниот заеднички дом на Божиќ 1988 година и се пресели кај неговите родители, но три дена подоцна тој отиде во Мадона да се справи со неа. Приказната вели дека тој се паркирал пред куќата, чекал слугите да заминат, ја прескокнал оградата и влегол внатре.

Шон, наводно, ја пронашол Мадона во спалната соба проследено со шлаканица по што му рекла веднаш да ја напушти куќата. Актерот не се согласил на ова, но се обидел да ја врзе со кабел за ламба, но пејачката избегала. Тој успеа да ја стигне во дневната соба, ја совлада и ја врза за стол, и и внесе партал во устата за да не може да вреска. Напишано е дека тој продолжил да ја тепа во следните девет часа.

“Шон не е убав човек, не е ни силен, но тој е неверојатно секси и, што е важно, харизматичен и успешен во деловната активност. Неговата кариера е толку голема што малкумина денес се осмелуваат да го критикуваат неговото многу агресивно и нарушено однесување во бракот со Мадона. Доволно е да се потсетиме на инцидентот што конечно ја прелеа чашата за венчавка – во 1989 година тој пијан упадна во куќата на Мадона во Малибу, го малтретираше со часови, а потоа одеше во продавницата за повеќе алкохол. Тој се врати и ја претепа повторно, и наводно само ја пушти откако му ветивте одредена сексуална перверзија “, изјави извор близок до сопружниците.

Пејачката ја збуни јавноста со своите изјави за целиот инцидент. Таа раскажуваше насилен настан, а во други времиња тврдеше дека тој никогаш не ја малтретирал физички. Пред неколку години, поранешните сопружници беа видени заедно на нејзиниот концерт, па дури и се фотографираа заедно, а деталите за нивниот конфликт ќе останат познати само за нив.

Пен повторно влезе во брачното пристаниште во 1996 година со шест години помладата актерка Робин Рајт. Тие непријателски го завршија бракот во 2010 година, иако денес се во добри односи. Отпрвин, сè изгледаше како идилично и Шон се чинеше дека се ослободи од зависноста од алкохол. Медиумите пишуваа за Робин како жена која го претвори актерот во семеен човек.

Самиот Пен еднаш објасни каква е нивната врска. “Ние не се согласуваме. Имаме сосема поинаков однос со нашите деца, но мислам дека е подобро на тој начин. Двајцата не споделуваме исти ставови за родителството, дури и сега кога нашите деца се веќе.

Кога ќе се разведеш, излегуваат сите вистини и тогаш се прашуваш: ‘Што по ѓаволите правев и онака? Што сакав да кажам со тоа што верувам дека некое лице инвестира во врска на таков начин? ‘. Во секој случај, тоа е големо понижување “, рече тој.

Тие ја имаа ќерката Дилан Франсис во 1991 година и синот Хопер Џек, две години подоцна, именувани по двајца големи семејни пријатели – Денис Хопер и Џек Николсон. По седум години врска и неколку паузи, Робин и Шон се венчаа во 1996 година во Санта Моника во друштво на семејство и блиски пријатели, а меѓу нив беа и филмски великани како Jackек Николсон, Марлон Бренд, Ворен Бити и Роберт Де Ниро. И покрај нејзината голема љубов, Робин не можеше да се опушти со Шон, или поради нејзините наводни авантури или поради неговата тешка природа.

“Кога станува збор за Шон, секогаш има некаква драма. Сè е пренагласено со него: личност, емотивен живот, ставови … Тоа е само во неговата крв. Но, едно е сигурно – навистина нема досаден момент со Шон”, рече таа еднаш. Робин.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit