ГЕНИЈАЛЕН ТРИК: Еве како да испаднете убави на фотографиите за документите!

24 декември, 2020
poziranje-za-fotografisanje-sp


Иако фотографијата ретко ја гледаат, освен официјални лица, фактот дека овој обид ќе остане на документот пет или десет години секогаш не прави несреќни

Ако вие, како мене, не се чувствувате пријатно пред објективот, тогаш веројатно се плашите од издавање нови документи секој пат. Иако оваа фотографија ретко ја гледа некој, освен службените лица, фактот дека овој обид ќе остане на документот пет или десет години секогаш не прави несреќни.


Од големо значење е и тоа што фотографиите се претежно црно-бели, а тоа треба да се земе предвид кога ќе се нашминкаме. Треба да најдеме совршена рамнотежа помеѓу покривањето на недостатоците, без премногу да го менуваме личниот опис, имајќи предвид дека фотографијата на документот треба верно да го покаже нашиот карактер. Не е во интерес на никого да се најде во ситуација да не го препознаваат на лична карта и да има проблеми поради тоа.

Премногу шминка секако не е пожелна. Црно-белата фотографија ги оцртува сенките и контурите, а боите стануваат сиви нијанси. Израмнете го тенот со пудрата по ваш избор, со цел да ги отстраните неправилностите во пигментацијата, но не ставајте премногу, за да не ризикувате дополнителен материјал на лицето и брчките, почнувајќи да формираат нови сенки таму каде што не го сакаме.
Брчките околу устата се меѓу посилните и подлабоките на лицето, па затоа треба да бидете особено внимателни тука. Нацртајте и дефинирајте големи обоени области на лицето, како што се усните и веѓите, но избегнувајте премногу остри рабови и темни бои.

Премногу темниот кармин може да изгледа црно на црно-бела фотографија, исто како премногу густо нанесените веѓи. Нацртајте влакна или лесно засенчете ги, за да не се појавуваат на фотографијата како да се нацртани со маркер.

Наместо кармин, може да нанесете само мелем за нега, и да ја изнесете устата до израз со една мала оптичка илузија. Однадвор, порамнете ја устата со коректор, секако проверете дали убаво се вклопува со остатокот од лицето.


Не претерувајте со руменило, бронзер и контури, сето ова на црно-бела фотографија може да изгледа како темна дамка на лицето ако не е на идеално место, па дури и рамномерно.

Запомнете го изразот- помалку е повеќе!


На крај, нанесете ја омилената маскара и вежбајте го тој познат израз на лицето и можеби ќе испадне нешто со што ќе бидете задоволни. Но, дури и да не испадне, опуштете се, и онака никој не го гледа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber