Вака навистина изгледа кога батеријата на мобилниот телефон ќе ЕКСПЛОДИРА! (ВИДЕО)

7 декември, 2020
baterija

Среќа па ретко се случува.

Батериите на современите телефони се многу издржливи, а производителите се обидуваат да ги заштитат што е можно повеќе од пукање или протекување.

Сепак, повремено се случува да се загреат доволно за да експлодираат, а потоа треба да бидете далеку од нив, што од разбирливи причини често не е можно.

На ова видео, можете да видите техничар, веројатно во услугата за мобилни телефони, кој ја проверува батеријата пред да експлодира. Како што можете да видите, детонацијата е многу опасна и за среќа никој не е повреден.

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit