Вечер соблечете го вашиот градник пред спиење. Што ќе ви се случи наутро е НЕВЕРОЈАТНО!

25 август, 2020
805945_profimedia0164706456_ls
 Особено, не треба да го носите ноќе бидејќи се меша со спиењето и предизвикува несоница
 

Градниците, меѓу другото, се симболи на женственост, а повеќето жени не можат ни да замислат да не ги носат. Но, еве неколку добри причини зошто и покрај тоа би можеле да се откажете од градниците. 

1. Удобност
 Знаете колку ви е олеснето кога ќе го соблечете градник на крајот на денот, без оглед колку е пријатно. Но, исто така често се случува чипката да биде премногу тесна или иритирана, што може да предизвика чешање. Замислете го тоа чувство на удобност и слобода цел ден, секој ден.

 2.Градниците може да бидат скапи дури и ако се во продажба
 Цената може дополнително да се зголеми ако го пронајдовте совршениот што ви одговара, па дури и нема да ја побарате цената. Меѓутоа, ако се откажете од градник, тој ќе се исплати на долг рок. 

3. Тоа нема да спречи да висат градите
 Многу жени откриваат дека градник помага да ги задржат градите. Но, француското истражување докажа дека градниците имаат спротивен ефект, предизвикувајќи градите да изгубат форма со текот на времето. Според истражувањето, тоа е затоа што „поддршката“ што ја дава градник ги ослабува мускулите во градите.
 
4. Подобро појавување на градите
Дури и ако сте носеле градник, ако се откажете, тоа може да влијае на обликот на вашите гради, кои со текот на времето ќе станат поцелосни, заоблени и поцврсти. Не очекувајте резултати веднаш, но по некое време, вашите мускули на градите ќе ги зајакнат и ќе им помогнат на вашите гради да ги заокружат до нивната идеална форма.
 
5. Подобра циркулација
Обично не размислуваме за здравствените последици од носењето градник, но тоа има ефект врз циркулацијата. На крајот на краиштата, што е градник ако не и голема „гумена лента“ што ве опфаќа? Стискањето може да се забави и да се меша со циркулацијата. Ако го отфрлите градникот, вашиот крвоток ќе ви се олесни, ќе имате повеќе енергија и подобро здравје.
 
6. Советот ќе дејствува
Многу жени носат градник со склекови кога сакаат да остават впечаток дека имаат поголеми гради. Тоа е најлесниот начин за брзо постигнување на  расцеп и поголеми гради. Всушност, најдобриот начин да ги „зголемите“ вашите гради на долг рок е да престанете да носите градник. Ова ги принудува пекторалните мускули да работат и да одолеат на гравитацијата. Вашите гради нема да растат, но со текот на времето ќе заземат поцелосна форма.
 
7. Поздрави гради
Градниците обично не се многу штетни за здравјето. Не носењето градник може да го подобри здравјето на вашата кожа и тонусот на мускулите поради непречен проток на крв. Не мора да се плашите од пот или нечистотија што се создава заради материјали што „не дишат“.
 
8. За добар ноќен сон
Особено, не треба да го носите ноќе бидејќи се меша со спиењето и предизвикува несоница. Дури и ако не го носите ноќе, она што ви го прави во текот на денот може да го наруши сонот.
escort - Korsan taksi