ВЕНЕРА ВИ НОСИ РАДОСТ ВО 2021 ГОДИНА: ОВА се најсреќните денови за СЕКОЈ знак во наредната година!

30 декември, 2020
6042_people-2575914-960-720_f

Во пресрет на 2021 година, можеме да очекуваме многу нови среќни денови. Иако постојат техники и начини кои можат да го направат секој ден посебен и радосен, астролозите истакнуваат дека одредени денови во 2021 година ќе ни донесат најголема среќа.

Годишниот хороскоп за 2021 година предвидува дека ќе бидат вљубени две мистични планети – Венера и Меркур. Сепак, важно е да се фокусирате на комбинацијата од најсреќните, а тоа се Јупитер и Венера.

Венера е планета на љубовта и изобилството, а во 2021 година може да ни донесе многу радост, убави моменти, љубов и сензуални задоволства. Од друга страна, Јупитер ја отвора вратата за среќа, аспирации и нови можности.

Овен – најсреќен ден е 26 март

Кога планетата на љубовта Венера се усогласува со Сонцето, нѐ чека магијата на романтиката и возбудата за нов почеток. На овој ден, желбата за која Овен сонуваше ќе се оствари, особено кога станува збор за љубовта. Сонцето и Венера ќе останат во вашиот знак овој период, затоа ве чека пријатно романтично патување и голема шанса да ги почувствувате пеперутките во стомакот.

Бик – најсреќен ден е 17 јануари

Уран, планетата на промените, патува низ вашиот знак до 2021 година и ви носи будење и инспирација. Во јануари, плоштадот помеѓу Јупитер и Уран ќе ви донесе пресврт во професионалниот живот. Вашата мотивација и амбиција се зголемуваат, но мора да бидете трпеливи за да ги видите првите резултати од вашата работа.

Близнаци – најсреќен ден е 31-ви мај

Во астрологијата, Северниот јазол на Месечината ја претставува нашата судбина и насоката во која се движи иднината, а на 31 мај, формира спој со Сонцето, кое во тој момент е во знакот на Близнаците. Ќе ви донесе среќа и самодоверба, но исто така ќе ве охрабри да ги направите вистинските чекори кон вашата подобра судбина.

Рак – најсреќен ден е 23 јуни

Триконот помеѓу Јупитер и Сонцето во вашиот знак ви носи посебен стимул на среќа. Ова е најхармоничен аспект за вашиот знак и ќе бидете оптимисти и полни со надеж. На истиот ден, ќе се случи тринокот на Венера и Нептун, па ве чека романтична магична прашина, која ќе ве охрабри да фантазирате и да се отворите заљубов. Од друга страна, Јупитер ја отвора вратата за среќа, аспирации и нови можности.

Лав – најсреќен ден е 13 јули

Планетата на љубовта Венера и планетата на моќта Марс се усогласуваат еднаш во две години, а во 2021 година тоа се случува во вашиот знак. Овој уникатен аспект ви носи нова креативна енергија кога станува збор за работата и нов и среќен емотивен циклус во љубовта. Ве очекуваат инспирација и романтична аспирација. Искористете го овој период за да ги постигнете најголемите желби.

Девица – најсреќен ден е 12 јули

Среќната планета Јупитер ќе влезе во знакот на Риби двапати оваа година, ќе ја запали вашата љубовна куќа и ќе запали прекрасни искри во емотивната врска. Ова ќе биде одлична можност да ги решите сите предизвици во романтичната врска. Љубовта ќе ве однесе на нови височини и чувства, а врвот на среќата ве чека на 13 јули, кога Меркур создава троин со Јупитер.

Вага – најсреќен ден е 6 септември

Вие сте романтичен знак на Зодијакот, фантазирате, сонувате, имате големо око за естетика и луксуз, а тоа се интензивира на 6 септември. Тринината на Јупитер и Венера ви носи љубовна приказна со епски размери, но исто така ве охрабрува да постигнете деловни амбиции.

Скорпија – најсреќен ден е 17 ноември

Вашата владејачка планета Плутон на 17 ноември ќе се усогласи со Сонцето во вашиот знак што ви носи голема моќ, драга Скорпија. Сè негативно, вашата болка и лошите искуства ќе ги претворите во желба да се борите и да успеете. Оган Марс во вашиот знак создава секситил со романтична Венера и ви носи зголемени емоции и страсти.

Стрелец – најсреќен ден е 21 мај

За време на пролетта, вашата владејачка планета Јупитер ќе се пресели во сонувачка риба и ќе го осветли вашиот емотивен живот. На 21 мај, само една недела откако Јупитер ќе помине низ вашиот знак, ќе имате поттик да ги остварите љубовните желби затоа што Меркур и Венера ќе влијаат на подобрената комуникација во вашата партнерска куќа. Моќниот аспект на троницата на Венера и Сатурн ќе се случи на истиот ден и ќе ви обезбеди трајна сила на вашите емотивни односи, но исто така ќе ве натера да се претставите на најдобар начин.

Јарец – најсреќен ден е 23 август

Иако вашата владејачка планета Сатурн не е позната по тоа што носи среќа, кога ќе се усогласи со Венера во хармоничен триум, тоа ќе ја активира вашата куќа на кариера и успех. Ве очекуваат успех на работа и солидна позиција. Зголемената креативност ви помага да создадете патека што ќе ве наведе да ги постигнете своите најголеми амбиции. Ова е ден на одлични можности и средби, затоа направете неколку важни потези и само ОДЕТЕ НАПРЕД!

Водолија – најсреќен ден е 11 февруари

Ова е исклучително моќен ден, исполнет со разни можности. Младата месечина ви помага да ја тргнете старата „кожа“ и целосно да ги прифатите промените и новиот животен циклус. Среќните планети, Венера и Јупитер создаваат спој во вашиот хороскопски знак на истиот ден со Младата месечина. Пред вас е период на љубов, изобилство, луксуз и задоволство. Убави можности и радосни можности ве очекуваат на секој агол.

Риби – најсреќен ден е 21 јуни

Со експанзивниот Јупитер кој доаѓа на вашиот знак двапати оваа година, може да сметате дека 2021 година е дефинитивно ваша година. Среќата и изобилството се пред вас, но на 21 јуни ќе почувствувате прекрасно влијание на водниот троин меѓу вљубената Венера и сонуваниот Нептун. Бидејќи Нептун е вашата планета што владее и моментално е во вашиот знак и спојот на Венера и Месечината, ве чека одличен ден за флертување, нови љубови, креативност, идеи и проширување на вашите хоризонти. Ниту еден сон не е недостижен, па оставете ги чувствата да ве освојат и тргнете по патот на вездите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber