(ВИДЕО) Тој сака да ја врати надежта: Кевин Спејси им го посвети Божиќното видео на сите кои страдаат!

25 декември, 2020
спејси

Американскиот актер Кевин Спејси посериозно го сфати своето Божиќно видео оваа година, избегнувајќи бизарни говори слични на „Куќата на карти“ што ги одржува веќе неколку години откако беше обвинет за сексуален напад.

Засрамениот актер, кој не е во Холивуд откако Ентони Рап го обвини за сексуален напад во 2017 година, во четвртокот сподели двеминутно видео со кое ветува надеж на секој што размислува за самоубиство.

„Ако стоите на место каде веќе не можете да стоите, ако страдате и ви треба помош, ако чувствувате вина или срам, ако се борите со вашиот идентитет, ако ве туркаат на ѕид или чувствувате дека нема начин за вас, без оглед на вашата ситуација , Ти ветувам дека патот постои и дека во ова време, сезоната на празници и подоцна, дури и ако не го чувствуваш тоа, има луѓе кои разбираат и можат да помогнат “, рече Спејси.

„Вие не сте сами“, рече тој.

Спејси, седејќи на клупа во близина на водата, рече дека многумина му пришле во 2020 година и му раскажале за своите борби.

„Мојата способност да бидам таму за нив е навистина можна само поради моите тешкотии“, рече sвездата на филмот „Донеси ги осомничените“. „И иако ми беше чест да дадам поддршка, морам да кажам, искрено, тоа е над моите можности. Тој е поголем од мене. „

Видеото завршува со телефонски број за спречување самоубиство и ветувањето на Спејси пред гледачите дека „ќе се подобри“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber