Вилата на Кардашијан која со години го „глумеше“ нивниот дом, се продава за СКРОМНИ 8 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

20 ноември, 2020
kardashians1

Луксузната вила во медитерански стил служеше како локација во сериите „True Blood“ и „American Horror Story“, но и во реклама за Victoria’s Secret. Се продава веќе една година, но цената е „солена“ дури и за Холивуд

Реалното ТВ-шоу „Keeping Up with the Kardashians“ честопати, како и многу емисии со слични формати, биле предмет на потсмев, но нивната популарност и гледаност никогаш не може да се оспорат. Од 2006 година до денес, ова карактеристично семејство изгради деловна империја и се збогати себеси над секоја мерка на добар вкус.

За 14 години, тие снимија 19 сезони на шоуто, а во 2021 година, семејството ќе се прости од својата верна публика со јубилејната 20-та сезона. За сето ова време нивниот дом беше „лажната“ куќа на Кардашијан во Лос Анџелес, која моментално се продава.

Цената на вилата е 8 милиони долари, а имотот има нешто повеќе од 700 квадратни метри. Тие ја нарекуваат „лажната куќа на Кардашијан“ затоа што семејството никогаш не живеело таму. Куќата служеше како позадина и надворешност и беше исклучително снимена на таа локација, а Кардашијан ги снимаше внатрешните сцени во семејната куќа. Логично, тие не сакаа сите да знаат каде живеат, па продукцијата го искористи овој трик.

Луксузната вила во медитерански стил служеше како локација во сериите „True Blood“ и „American Horror Story“, но и во реклама за Victoria’s Secret. Веќе една година се продава, пишуваат американските медиуми, но малку луѓе можат да си ја дозволат таа цена, дури и во Холивуд.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit