Во добро и зло повеќе од 20 години: Овој холивудски пар ни дава надеж во љубовта!

15 ноември, 2020
godini

Кога браковите ќе се распаднат, честопати слушаме дека виновникот е некој друг, несогласување, љубомора, нетолеранција и слично. Но, кога некој ќе се разведе во Холивуд, тоа е исто како да му речеш на соседот: „Добро утро!“

Затоа е фасцинантно што во овој свет на славни има такви кои се долгогодишни партнери и на кои ништо не им недостасува во бракот. Такви се, на пример, сопругите Кетрин Зета-Џонсон (51) и Мајкл Даглас (76), обајцата славни холивудски актери, кои случајно слават роденден на истиот ден и судбоносното „да“ што го кажаа пред 20 години, на 18 ноември. Двојката се запозна во август 1998 година на филмскиот фестивал во Довил.

Кетрин рече дека таа сака да го запознае Мајкл и таа не знаеше зошто. Тие беа заедно на вечера организирана за премиерата на „Зоро“ и Кетрин имаше многу обврски, па Даглас ја замоли подоцна да му се придружи на пијачка во хотелскиот бар.

По половина час разговор, искрено и реков: ‘Знаеш, јас сум таткото на нашите идни деца’. Ми звучеше сосема нормално, а потоа таа ми рече: ‘Знаеш, имам слушнато многу работи за тебе и имам видено многу, па мислам дека е време да ти кажам добра ноќ’ – еднаш рече Даглас, но по тој состанок не се откажа на неговиот план.

Тој и испрати цвеќе и извинување, па тие почнаа да се дружат. Првпат се бакнаа само девет месеци подоцна, и дека беа заедно, признаа дури во 1999 година, на премиерата на трилерот „Трап“ во Единбург. Тогаш Кетрин гласно и јасно рече: „Мајкл е тука вечерва само од една причина, сакаме јавно да кажеме дека сме заедно“.

This image has an empty alt attribute; its file name is 77361990-2849799108579713-8025741760789721518-n.jpg

Единствениот проблем беше што Даглас во тоа време сè уште не се разведе од својата прва сопруга, но тоа не го спречи да ја запроси Зета-Џонсон за Нова Година додека беа во Аспен. Кетрин беше бремена со нивното прво дете, се породи во август 2000 година, а во ноември разменија завети во хотелот Плаза во Њујорк. Таткото на Мајкл, Кирк Даглас почина во февруари годинава и тој често му велеше на својот син дека мора да и биде лојален на Кетрин, како и лојален на својата сопруга.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit