Во својата вила изградил подземна дискотека: Нејмар на мета на остри критики поради забавите во ек на корона!

28 декември, 2020
290431_profimedia0435478734_ff

Додека Бразил се бори со пандемијата, најдобриот фудбалер во оваа земја, Нејмар прави арогантна забава со 500 гости, а тој не се грижи за последиците.

Повеќе од 190.000 луѓе починаа во Бразил од последиците на короната, но тоа не го спречи фудбалерот на ПСЖ да организира забава за одморите во неговата вила во Рио.

Оваа корона забава започна во петокот и трае до вторник.

Според бразилските медиуми, Нејмар изградил подземна дискотека во својата вила, со цел да избегне малтретирање на соседите. Забавите траат буквално 24 часа на ден.

Nejmar, Bruna Markezin

Медиумите јавуваат дека само една работа е забранета на забавата, а тоа е употреба на мобилен телефон.

Нејмар се плаши дека некои експлицитни фотографии од забавата ќе завршат во јавноста, па гостите се лишени од телефоните при влегување во вилата.

Јавноста во Бразил е револтирана. Неговото арогантно однесување ги разбесни навивачите. Огромен број луѓе го загубија животот, а славниот фудбалер промовира забави во овие тешки моменти.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber