Времетраење во љубовта: Девицата сака долги врски, а Овенот лесно заминува

10 декември, 2020
befunky-collage-1_q94ESKX

Воздушните знаци по природа се понестабилни од другите, а водените знаците се најпосветени. Лојалноста е карактеристична за земните знаци, а страсната љубов за огнените

Овенот заминува веднаш штом страстите исчезнат

Припадниците на овој знак обично се заљубуваат брзо, интензивно и со цело срце. Врската со нив е динамична и страсна, а чувствата им се крајно длабоки. Но, во љубовта тие честопати се несовесни, расправиите со нив се чести, па магичниот круг на расправии и помирувања може да се протега доста долго. Или додека страста не исчезне. Штом се случи тоа, тие излегуваат од врската и бараат некој со кого ја имаат. Тие можат да се смират само со некој што им претставува постојан предизвик.

Бикот не сака да напушта

За припадниците на овој знак може да се каже дека се олицетворение на лојалност. Тие нема да бидат приврзани за секого, но имаат намера да го чуваат оној што го пуштаат до нив до крајот на животот. Сепак, важна точка во нивната љубовна врска е сексот, па ако не успее, тие може да изневеруваат. Никогаш нема да му признае на својот партнер или да го напушти.

Близнакот не заминува, но им дава причини на другите за тоа

Припадниците на овој знак се, во суштина, многу лојални и не сакаат да заминуваат, но можат да го тестираат својот партнер до крајните граници на љубомора. Понекогаш тој ќе ги измачува флертувајќи со други, и токму така ќе му даде причина на партнерот да ги напушти. Начинот на кој тие можат да се смират е да им дадат интерес, на пример, правејќи ги да се чувствуваат љубоморни.

Ракот е најсреќен ако се врзе за еден партнер за цел живот

Припадниците на овој знак не сакаат сомневање, несигурност и неизвесност во љубовта. Тие се склони кон долги врски, и често се смируваат со првата вистинска љубов. Сепак, можат да бидат доста барани, љубоморни и несигурни, поради што можат да го истуркаат партнерот од нив. Во брак, тие се генерално верни.

Врските со Лавот обично траат од година до две

Припадниците на овој знак обично внимаваат кога влегуваат во врска и не се заљубуваат веднаш. Сепак, откако ќе бидат сигурни дека го освоиле предметот на нивната страст, тие се многу страствени во врската и се предаваат целосно, скоро сонувачки. Но, во нивната природа е да се досадуваат од сè брзо, па нивните врски обично траат од една до две години. Лавовите се сериозни моногамисти и можат да ги чува само некој во кој имаат целосна доверба и кој секако може да ги забавува.

Девицата ја цени безбедноста во долгите врски

Припадниците на овој практичен и тврдоглав знак уживаат во фазата на додворување и освојуваат најмногу во љубовните врски. Тие се способни да бидат лојални и верни подолго време и обично не се занимаваат со мамење затоа што не се знак кој е насочен кон секс. Тие ќе се смират во таа врска што им дава емоционална и материјална безбедност, како и почит.

За Вагите, долгите врски се засноваат на пријателство

Еден од најпосветените знаци во љубовните врски се Вагите, а нивните долги врски најчесто се базираат на пријателство. Сепак, дури и во такви врски, тие имаат добра и лоша фаза, што понекогаш може да го загрози опстанокот на врската. Тие ќе се смират ако партнерот целосно ги задоволува во сексот, но и ако тој ги поддржува во нивната дружељубивост.

Скорпијата е еден од најверните знаци

И покрај фактот дека припадниците на овој знак се водат од еротска енергија, тие се едни од најверните знаци на Зодијакот. Бидејќи се многу харизматични и привлечни, нивните партнери ќе се соочат со многу предизвици и љубомора. Поради неа, многу врски со Скорпијата ќе завршат и ќе се смири со партнер кој е сигурен во себе и во кого може да има целосна доверба.

Стрелецот размислува долго време пред да се врзе

Припадниците на овој знак се опишани со неодлучност во емотивните работи, па често тие самите не се сигурни во својот љубовен избор. Тешко се врзуваат и се непостојани во своите љубовни желби и ќе се смират со партнер кој е пред сѐ нивни пријател и им ја дава посакуваната слобода. Тие се склони кон измами, но ако тоа се случи, добро ќе ги сокријат.

Јарецот очекува апсолутна верност

Припадниците на овој знак се многу традиционални и им е тешко да се врзат со некого, но ако го сторат тоа, тоа значи дека мислат дека може да трае цел живот. Од партнерот очекуваат целосна и несомнена верност и измамата ќе ја сфатат како предавство и веднаш ќе ве отпишат. Добриот секс и децата се „лепилото“ што Јарецот го чува во врската за цел живот.

Водолијата има потреба од постојан предизвик

Припадниците на овој знак по природа се прилично немирни и им е тешко да останат со луѓе кои не им се доволно интересни или не претставуваат предизвик на кој било начин. Разновидноста е нивниот омилен зачин за живот, така што тие обично имаат многу партнери во животот. Сепак, можат да се предадат и да се заљубат, но тоа пука ако треба премногу да се прилагодат. Ќе се смират со партнер со кого никогаш не им е здодевно.

Рибите се најверниот знак во Зодијакот

За припадниците на овој знак може да се каже дека се олицетворение на верност и лојалност и, ако би можеле, со задоволство би биле со еден партнер цел живот. Тие се упорни, романтични и заљубени во љубовта и ќе ја напуштат врската само откако веќе нема да можат да ги сочуваат натрупаните фрустрации за себе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit