За аферата со холивудските легенди се шпекулираше со децении, а ОВАА актерската икона сега откри што навистина се случило меѓу нив.

16 ноември, 2020
maxresdefault-2-e1563352572839

Холивудската икона Софија Лорен (86) неодамна во едно интервју откри дека најмногу жали во животот што не носела бела венчаница на венчавката кога се омажи за Карл Понти во 1966 година и истакнува дека сè уште фантазира за тоа. Италијанската легендарна актерка вели дека се обидува да живее без жалење за нешто и е свесна за фактот дека има повеќе отколку што можеше да посака, но тоа особено ја „гризе“.

Софија и Карло имаат два сина Едвард (47) и Карло (51), а славната убавица откри детал од својот живот за кој се шпекулираше со децении. Таа имаше врска со актерот Кери Грант во 1957 година, и иако се претпоставуваше дека Грант клекна пред неа, Лорен сега вели дека никогаш не ја запросил.

Лорен и Грант се запознаа на снимањето на филмот „Гордост и страст“ во 1957 година, а Софија во тоа време имаше 23 години. Тогаш Грант беше оженет со неговата трета сопруга Бетси Дрејк и беше 30 години постар од Софија Лорен. Во тоа време, таа веќе го познаваше својот иден сопруг и беше заљубена во него преку нејзините уши.

“Имавме убава врска, но јас тогаш имав 23 години и не знаев јасно што ми значи љубовта. Не знаев ни што правам. Го снимав својот прв американски филм и многу се случуваше во мојот живот, но веќе го имав мојот човек во Италија “, рече Лорен во неодамнешното интервју. Таа додава дека морала да избере меѓу нив двајца и одлуката веднаш паднала на Карло затоа што не сакала да се откаже од љубовта на својот живот.

“Кери беше многу убав човек и прекрасен актер, но тој никогаш не ме запроси. Мислам, како можеше да ме запроси додека го правевме филмот? Тоа е невозможно”, рече актерката. Таа истакна дека долго време биле во контакт, но откако се омажила веќе не водат љубов.

Карло Понти од Софија беше 22 години постар и тие останаа заедно до неговата смрт во 2007 година.

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit