АМЕРИКАНСКА АКТИВИСТИКА ОТКРИВА АЛБАНСКО ЛОБИ: Дуа Липа и Рита Ора перат пари од мафија!

30 август, 2020
сег

Бетани Џоан, Американка која се занимава со активизам во поп-културата, објави на Твитер шема според која албанската мафија пере пари стекнати од криминал преку музички ѕвезди како Дуе Липа, Рита Оре и Аве Макс.

Според нејзините тврдења, парите заработени од трговија со луѓе, наркотици, грабежи, изнуда, убиства, се ставаат во кариерата на споменатите пејачи се со цел да се внесат во правниот тек. Бетани на 20 јули напиша низа твитови под наслов „Ненадејниот подем на поп-sвездите и нивната поврзаност со албанската мафија“, а досега е споделен над 1.700 пати, а се проценува дека го прочитале неколку милиони луѓе.

  • Можеби забележавте необична и ненадејна експлозија на албански поп-стар sвезди кои имаа исклучително влијание врз музичката сцена на американските и европските територии. Тоа се Дуа Липа, Биби Рекса, Ава Макс, Рита Ора. Како мала земја со само 2,8 милиони жители одеднаш експлодира со многу релативно слични поп-sвезди? Одговорот лежи во албанската мафија и перење пари!
  • Тие (албански: Mafia Shkiptare) се општи термини што се користат за криминални организации со седиште во Албанија, се активни во Европа, Северна и Јужна Америка и многу други делови на светот. Активностите на мафијата вклучуваат трговија со оружје, убиства, изнуди, грабежи, трговија со луѓе, уцени, трговија со дрога, кражби, шверц со диви животни – објаснува таа и продолжува:

  • Ова се пари на кој му треба перење и тука настапуваат поп-sвезди. Албанската мафија инвестира голема сума пари во кариерата на овие изведувачи со цел да се создаде илузија на супер ѕвездите и нивните тури се користат за вакви цели. Еве еден пример: Рита Ора (контролирана од мафијата) закажа концерт во Задар, Хрватска. Тие обично избираат помали градови во земји со помалку медиумско покривање за ваквите операции. Концертот беше голем дебакл и, наводно, биле продадени само 4.000 билети, а нејзиниот тим тврди дека биле продадени над 60.000, иако салата може да прими најмногу 9.000 луѓе.
  • Со пријавување на „продадени 60.000 билети“, Рита Ора и нејзиниот тим успешно измиле голема сума пари од кокаин – наведува Бетани. Покрај перењето пари, како што верува, кариерите на споменатите албански starsвезди служат и како опасна пропаганда.
  • Нивниот криминален манифест е длабоко вкоренет во албанскиот национализам и има за цел да го подели регионот што претходно беше уништен од војната. Сега, тие sвезди користат сметки на социјалните мрежи за ширење опасни националистички пораки, како што е „Голема Албанија“, со цел да доведат до друга војна благодарение на пропагандата.
  • Дуа Липа ја подигна работата на повисоко ниво кога објави ревизионистичка мапа што ја користеа фашистите, со цел да ги раздели соседните земји и да создаде немири, сето тоа под изговор на социјална правда – напишала Бетани anоан во објавата на Твитер.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris