Заради нив, тие остануваат ладни дури и кон најатрактивната девојка: Четири работи со кои веднаш ги одбивате мажите од вас!

11 ноември, 2020
комуникација

Потрудете се да не ги правите!

Зависни од комуникација

Момците нема да ви приоѓаат ако сте на телефон и се допишувате цела вечер. Телефоните треба да се во вашата чанта. Истото важи и за слушалките – тие се апсолутно “turn off ” за мажите.

Претерано отворени

Жените воспоставуваат врска кога ќе го отворат срцето, а мажите сакаат мала мистерија. Наместо веднаш да ги откриете сите тајни, започнете го разговорот со нешто како: ‘Тоа е еден од најубавите часовници што сум ги видела.’ Со други зборови, не бидете целосно транспарентни, оставете простор за фантазија.

Премногу женско друштво

Мажите знаат дека секоја жена со која се дружите ќе ги измери и дека заедно ќе го коментирате веднаш штом тој се оддалечи. Со други зборови, колку повеќе пријатели има со вас – толку е поголема можноста за негова „грешка“, затоа што повеќе жени за нив значат повеќе критериуми.

Тој го завршува разговорот… засекогаш

Ако тој треба да ја изговори последната реченица, тоа значи дека не му оставивте простор да ве праша за вашиот телефонски број. Но, ако кажете: „Морам да одам, но убаво беше да разговарам со тебе“, ќе му биде јасно дека има само неколку секунди да стигне до твојот број. Под притисок, момците се подготвени на се.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit