Жените постојано ги прават овие 4 грешки поради кои мажите обично ги оставаат!

25 ноември, 2020
жени

Зборувате за бившите

Повеќето луѓе имаат некакво љубовно минато, проблеми и „товар“ што може да се извлечат од минатото. Но, кога започнува нова љубовна врска, мора да бидете подготвени да раскинете со минатото и да и се предадете само на сегашноста.

Ако постојано зборувате за вашиот поранешен партнер, потенцијалното момче ќе добие впечаток дека сте премногу оптеретени од минатото, и тој нема да биде подготвен да започне нешто повеќе со вас.

Žena, tuga, raskid, samoća, depresija

Викате дека никој не ви треба

Имате исполнет живот, многу обврски, а немате време ниту за љубовни врски. Ако постојано истакнувате дека сте преплавени со обврски и сте задоволни од себе, ќе обесхрабрите личност која можеби ќе сака да развие љубовна врска со вас.

Stres, nervozna, tužna, žena, devojka

Премногу сте чувствителни

Ако сте сингл подолго време или неодамна сте раскинале во врска што ви ја уништила самодовербата, сега веројатно ќе бидете премногу чувствителни.

Ако сте лути на секоја ситница, не знаете да се шегувате на своја сметка, пасивно сте агресивни и се фалите претерано, таквото однесување го отфрла посилниот пол затоа што оставате впечаток на незрела личност.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit