Фенг Шуи – овие 3 бои привлекуваат пари, но мора да направите една работа за да можат да делуваат!

3 јули, 2020
feng sui

Според принципите на Фенг Шуи за уредување на просторот, се издвојуваат три бои што носат среќа и привлекуваат пари.

Тие се карактеризираат со позитивна енергија, а најголем ефект ќе имаат само ако ги искречите ѕидовите во овие бои.

Меѓутоа, пред да започнете да ја уредувате куќата и да ги искречите ѕидовите, погледнете ги карактеристиките на секоја од „среќните“ бои.

  1. Црвена боја

Според кинеското верување, оваа боја привлекува богатство и среќа и многу брзо ја неутрализира негативната енергија. Боите многу влијаат на нашето расположение, а црвената се смета за најмоќна.

Исто така, уште од античко време, Кинезите испечатија црвени банкноти, затоа што веруваат дека оваа боја привлекува пари.

  • Виолетова боја

Оваа боја е симбол на елеганција, богатство и духовност, а експертите од Фенг Шуи советуваат дека ако ја сакате виолетовата боја, можете да ги искречите ѕидовите во боја на лаванда и да ги комбинирате со мебел во виолетова нијанса.

  • Зелена боја

Боја што значи хармонија во куќата, симбол и на духовното и на материјалното.

Сепак, за овие совети навистина да функционираат, и за да се чувствувате добро во вашиот дом, треба да исполните еден важен предуслов.Не ги кречете ѕидовите во бои што не ви се допаѓаат или не можете да ги гледате, само затоа што тие можат да донесат среќа или позитивна енергија.

Златното правило е дека ако не се чувствувате пријатно во вашиот дом, ниту една боја нема да ви донесе среќа во вашиот дом.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi