ЗИМСКО ЧУДО, пијалок кој ќе ве воодушеви: Забрзува слабеење и го намалува апетитот! (РЕЦЕПТ)

17 декември, 2020
napitak

Полесно е отколку што мислите…

Сосема е природно луѓето да се релаксираат малку повеќе во текот на зимата, па имаат тенденција да качуваат неколку килограми повеќе. Ако сакате да го контролирате апетитот, да го забрзате метаболизмот и губењето на тежината, тогаш овој пијалок е вистинската работа за вас.

Пијте го пијалокот пред секој оброк, а резултатите ќе се забележат многу брзо.

Состојки:

5л вода

1 лажичка рендан ѓумбир

2 ловорови лисја

Половина лажичка семе од ким

Половина лажичка цимет

Подготовка:

Ставете ги сите состојки во вода, а потоа на шпорет и почекајте да зоврие. Потоа, оставете го чајот да се излади 5 минути и тој е подготвен за консумирање.

Чувајте го чајот во фрижидер, а доколку сакате, можете да го загреете и пред да го консумирате.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit