Зошто некои луѓе се попривлечни од другите? Апсолутно нема никаква врска со физичкиот изглед

26 декември, 2020
113055_three-3075752-1920_f

Според неодамнешно истражување, луѓето со интересна личност имаат тенденција да бидат уште попривлечни. Ова нема никаква врска со нечиј поглед на работите, туку со генетиката.

Истражувачите анализирале податоци од 5.026 учесници. Повеќето учесници биле привлечени од „пријатни“ луѓе.

Што значи тоа?

Научниците дошле до заклучок дека ова нема никаква врска со информациите што ги носи нашата ДНК. Тие забележуваат дека сето ова е релевантно и дека постојат низа фактори кои можат да влијаат на резултатите.

Сепак, интересната личност се пренесува и преку ДНК.

– Би сакале уште еднаш да потенцираме дека може да има позитивна „врска“ помеѓу генетските фактори и физичката привлечност, барем примерокот што го испитавме покажа тенденција кон ДНК фактори – велат научниците.

Значи, ако имате неодолива привлечност и сексуалност, можете да им се заблагодарите на вашата мајка и баба кои ви ја оставиле оваа моќ!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber