ЕВЕ ШТО ПРИВЛЕКУВА НЕСРЕЌА: Веднаш исфрлете ги овие работи од спалната, не сте свесни колку штета и тага носат!

24 ноември, 20210
5875_pexels-vecislavas-popa-1571450_f

Нередот се случува во секоја куќа, но тоа не значи дека во неа живеат мрзливи луѓе, туку дека тоа е привремена состојба предизвикана од недостаток на време.

За жал, во некои куќи нередот е постојан! Но, доколку навреме се утврди причината за нарушувањето, тогаш постои можност сите „искривени улици“ да се поправат и домот повторно да се светне. Сепак, ниту редот или распоредот на средување нема да можат да ви пружат среќа доколку овие предмети ги чувате во спалната соба и на тој начин ја привлекувате несреќата како магнет!

Специјалисти за биоенергија во фенг шуи тврдат дека нередот во домот значи и неред во главата, а нередот во овој дел од куќата најмногу влијае на нас.

Спална соба

Ова е најинтимното место каде што се „обликува“ вашата лична среќа. Нередот во оваа соба може да доведе до несоница, кавги со саканата личност и проблеми во интимната сфера.

Експертите советуваат да се отстрани од спалната соба се што не е директно поврзано со спиењето и интимните односи. Како што се ТВ и компјутер.

Спалната соба треба да зрачи мир и спокојство, па затоа треба да се грижите што внесувате во неа. Исто така, експертите сметаат дека не е пожелно да се чуваат некои стари и дотраени работи во оваа просторија. Затоа треба да ги исфрлите од дома оние работи кои со години ги трупате и ве гушат.

Чувајте ги спомените во вашата глава, а не во работите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris