Ставете ги чевлите во замрзнувач, овој брилијантен трик ќе ви ги реши сите маки

2 декември, 20210
6138_shutterstock-424656067_f

Чувањето чевли во замрзнувач може да изгледа апсурдно, но има добра причина да ги ставите таму. Дознајте зошто понекогаш треба да го направите тоа

Ниската температура ќе се справи со непријатниот мирис на чевлите, а притоа нема да ги оштети како перењето.

Некои материјали не толерираат абразија. Таквите чевли треба да се ставаат во замрзнувач од време на време. Овој третман ќе ја елиминира смрдеата. Ако се спроведува редовно, ќе ги решите сите проблеми.

Замрзнувачот е исто така ефикасен начин да се ослободите од мувлата на чевлите. Пред да ги фрлите, обидете се да ги замрзнете 48 часа. Можеби ова е доволно за да се убијат спорите на габите.

Дури и ако чевлите не ви смрдат, добро е одвреме-навреме да ги ставате во замрзнувач. Благодарение на тоа, секогаш ќе бидат како нови.

Овој метод е бесплатен, безбеден за чевлите, многу ефикасен и лесен за примена.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris