ХОРОСКОП ЗА 3-ТИ ДЕКЕМВРИ: Дали на Биковите ќе им се исплати ризикот, а на Овните манипулацијата?

3 декември, 20210
1daec22e8cf6c423c9619341d71295e4d43e3876

Овен

Денот е обележан со непријатности на кои ќе ве изложат службениците, без разлика дали сте виновни или не. Бидете внимателни, сè што правите треба да биде фер. Секој обид за манипулација со вас ќе биде санкциониран во форма на парична казна.

Бик

И на љубовен и на деловен план, денот пред нас е полн со ризични ситуации. Ова бара многу енергија, која инаку ви недостига. Разговорите со одредени луѓе нема да дадат големи резултати.

Близнаци

Внимавајте на трошоците, потребно е внимателно и темелно да го распределите секој дeнар. Невработените треба да се обратат за помош кај своите пријатели. На крајот на денот, пристигнува олеснување и силна морална поддршка од постар член на семејството.

Рак

Нема начин да ја достигнете целта што сте ја поставиле пред некое време. Ситуацијата неочекувано се менува, сите укажуваат дека неповолните вести ќе ги одложат одамна подготвените планови. Не губете надеж, наскоро доаѓа уште подобра понуда.

Лав

Изненадени сте од приказната за соработник на кој бескрајно му верувавте. Непотребно сте нервозни, бидејќи информациите главно не се вистинити. Подобро е да се внимава на исхраната и да се најде начин да се одморите добро, бидејќи имунитетот е во сериозен пад.

Девица

Дисциплинирано давате се од себе за да ги завршите обврските кои невешто сте ги презеле. Резултатите се неизвесни, но не останувате со оптимизам и чувство дека од се што сте презеле ќе излезе нешто добро. Пазете се од повреди.

Вага

Добивате информации кои носат патоказ во кој правец треба да се движи вашиот професионален развој. На прв поглед, ова не изгледа примамливо, но во иднина тие можат да се развијат во големи можности. Не ја пропуштајте можноста, останете во игра.

Шкорпија

За вас, ова е ден како и секој друг. Уморни сте од темпото со кое сте притиснати некое време, а вашата сакана не ви е по волја. Не ги обвинувајте другите дека се зависи од вас, сето тоа сте го презеле на себе, па сега е време да истраете.

Стрелец

Мора да се вратите во реалноста. Иако сте тимски играч, понекогаш мора да дејствувате сами, без поддршка од луѓе за кои верувате дека се ваши пријатели. Тоа не значи дека немате време да се потпрете, туку дека е неопходно да станете независни.

Јарец

Невообичаено сте креативни и имате голема самодоверба. Толку сте полни со себе што се заканува да прерасне во преправање за голема супериорност над другите луѓе. Скратете го напливот на таа гордост, пред вас имате задачи кои ќе можете да ги решите само ако играте во тим.

Водолија

Односите со саканата личност се сомнителни. Како да дојде последниот час работите да се стават на свое место. Ви претстои непријатен разговор кој може да прерасне во отворен конфликт. Ако сакате да избегнете можно раскинување, попуштете и задржете го вашето мислење за себе.

Риба

Ве очекува ненадеен пад на енергијата. Тензијата може да предизвика отворени конфликти со луѓе кои се ваши пријатели. Посесивното однесување на саканата личност дополнително ги комплицира сите ваши обиди да ги поправите работите и да ја зачувате врската.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris