ХОРОСКОП ЗА 7-МИ ДЕКЕМВРИ: Близнаците се чувствуваат загрозено, а за Шкорпиите се активираат стари работни места

7 декември, 20210
6cb8d6e1a5893a2c54d0e7d674d8191748a19d8f

ОВЕН

Саканата личност очекува од вас нешто што ви е несфатливо. Размислувате за конкретни чекори за обликување и официјализирање на љубовната врска. Не донесувајте одлуки под таков притисок ако не сте сигурни дека тоа е она што го сакате.

БИК

Партнерот очекува конкретен чекор за обликување и официјализирање на врската. Не попуштајте под притисок ако не сте сигурни дека тоа е она што го сакате. Дополнителната тензија предизвикува финансиска состојба која денес е значително искомплицирана.

БЛИЗНАЦИ

Се чувствувате загрозени од некого. Победата е можна со голема борба доколку сте доволно упорни. Многумина ќе почувствуваат зголемена напнатост на работа во овој период, а сето тоа како резултат на некои промени кои се случуваат во компанијата во која сте ангажирани.

РАК

Сите активности беа спроведени во рамките на проектот во кој сте вклучени подолго време. Од вас се очекува да направите потези за да го докажете своето место во тимот. Внимавајте, полето на дејствување е ограничено и вашите можности може да бидат доведени во прашање.

ЛАВ

Вишокот слободно време ви дава простор да се преиспитате дали патот по кој одите е вистинскиот. Потребата за промена не доаѓа поради навистина лоша ситуација, но има многу подлабоки механизми кои, во моментов, не можете да ги видите.

ДЕВИЦА

Не ви се допаѓа доминацијата на саканата личност и не земате предвид дека таквата врска е предизвикана од вашето повлекување. Можеби мислите дека другата страна сама го режираше. Немојте да се залажувате себе си и другите, оставајќи го раководството да страда и целата одговорност што го носи тоа.

ВАГА

Ги прифаќате новите деловни обврски иако не сте сигурни како функционираат. За да совладате сè, потребно е дополнително време да бидете сами и тензично да ја проучувате работата. Бидејќи немате услови за тоа, можеби е попаметно да се откажете.

ШКОРПИЈА

Се враќате во ритамот на кој сте навикнати. Некои стари работни места повторно се активираат, а вие сте збунети од исходот, бидејќи сте изгубиле надеж по долго чекање. Сега кога реализацијата е сигурна, веќе не сте сигурни дали тоа е она што го сакате.

СТРЕЛЕЦ

Амбициозни сте и на пат кон реализација на големи планови. Сепак, заборавате дека сите успеси доаѓаат само кога е вистинското време за тоа. За вас овој период не е пресуден, па постапете соодветно. Ако планирате патување, размислете да го одложите.

ЈАРЕЦ

Поддршката доаѓа од далеку. Вашиот шарм е со полна сила, се што ќе помислите се чини дека е реализирано. Сепак, бидете внимателни, можете да станете мамка за луѓе кои не се добронамерни. Дополнително, правете се’ чесно, бидејќи во спротивно следуваат казни.

ВОДОЛИЈА

Финансиската ситуација се стабилизира, вистинско време е да споделите добро расположение со саканата личност. Добивате вести кои накратко можат да ја нарушат хармонијата. Денеска не размислувајте за работа, одморете се, но бидете умерени во храната и пиењето.

РИБА

Ве фаќа замор и можеби настинка. Очекувате наклонетост на претпоставените, но тоа не е доволно. За да бидете поштедени денес, мора да дадете јасна изјава. Сепак, бидете внимателни, секоја комуникација во форма на писмени пораки може да се претвори во недоразбирање.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris