3 чекори за „отклучување“ на шестото сетило: Познат астролог открива како да ја разбудите вашата интуиција!

3 јануари, 2021
чекори

Николас Ауџула од Лондон, астролог и психички познат по најавата за пандемија на корона вирус, верува дека секој може да ја развие својата интуиција, но дека многумина не работат на тоа затоа што се скептични.

1.Ослободете се од стравот

Сите имаме природна интуиција. Треба само да го изостриме понатаму и да сфатиме дека нашето шесто сетило е мускул на кој му треба вежба – изјави Николас.

Според него, стравот ги спречува луѓето да ги истражуваат своите психички способности.

  1. Медитирајте

Секојдневната медитација од 10 до 15 минути може да помогне во зајакнување на интуицијата.

Медитацијата е неопходна за да се смири логичката страна и да се разбуди интуитивната страна на свеста – вели британскиот астролог. – Исто така, со помош на медитација можете да ги подигнете енергетските вибрации. Ќе почнете да се чувствувате повеќе поврзани со вашето „повисоко јас“ и енергијата на другите.

  1. Гледајте
    Никола сугерира дека следниот пат, пред да одите некаде каде никогаш не сте биле, затворете ги очите и кажете си како сакате да видите нова локација во вашиот ум. Започнете со чувство и гледање на поширока слика на местото каде што се наоѓате во вашите мисли, а потоа фокусирајте се на помали детали, како што се предмети, бои и расположенија – објаснува астрологот. – Направете белешки или нацртајте на парче хартија она што „го видовте“ во вашиот ум за подоцна да го споредите со тоа како навистина изгледа местото.

Со среќа!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber