5 СИГУРНИ ЗНАЦИ ДЕКА СТЕ ВО РИЗИК ОД БОЛЕСТИ: Докторка открива кои симптоми на слаб имунитет сите ги игнорираат

23 септември, 2021
Screenshot_3

Само треба да обрнете внимание на одредени делови од телото и симптомите кои непогрешливо покажуваат дека одбранбениот систем е во лоша состојба.

Поважно од кога било е да се подигне имунитетот, нашиот природен штит од болести, бидејќи покрај короната, нашето тело е изложено и на море од други вируси, кои можат да нѐ бутнат во кревет. Во тоа може да ни помогне соодветна храна која ја зајакнува одбраната на телото, разни чаеви од билки, но и народни лекови кои се пренесуваат од генерација на генерација.

А како знаете дека вашиот имунитет е загрозен?

Постојат пет очигледни сигнали кои укажуваат дека имунолошкиот систем е ослабен, велат лекарите. Треба само да обрнете внимание на одредени делови од телото и симптомите кои непогрешливо покажуваат дека одбранбениот систем е во лоша состојба.

Д -р Олга Шупо вели дека треба да обрнете внимание на постојаното чувство на замор и ослабена меморија. Ваквите симптоми може да укажуваат на хроничен стрес и дисфункција на тироидната жлезда, што ја нарушува природната одбрана на телото од болести.

Честите појави на херпес и алергии, исто така, сигнализираат за намалување на имунитетот.

„Во нормална состојба, телото е во состојба да ја потисне инфекцијата, но ако имунолошкиот систем е ослабен, вирусот постојано, од време на време, ќе се активира“, вели д -р Олга.

Покрај тоа, симптомите како што се губење на косата и сува кожа на лактите не треба да се игнорираат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris