Неколку знаци кои покажуваат дека сте во врска со прељубник: Едно е особено алармантно и можете да го забележите без тешкотии

21 декември, 2021
1610463159486-shutterstock378797413-830x0

Малку мажи ќе седнатт пред вас, ќе ве гледаат во очи и ќе признаат дека ве изневериле

Со појавата на социјалните мрежи, сè стана достапно, па изневерувањата станаа почести. Всушност, на прељубниците никогаш не им било полесно да ја покажат оваа карактерна одлика и да се фрлат во акција.

Секако, не е лесно да се поврзете со некого емоционално, а во исто време да ја задржите разумната линија будна, а уште поболно е да ги „затворите очите“ пред престапи на партнерот и да ги туркате работите под тепих, иако интуицијата силно нè предупредува дека нешто се случува зад нашите грб.

Ова се 5 црвени знамиња кои не предупредуваат дека имаме работа со измамник во врска.

1. Тие не се трудат во врската

И како што обично се случува на почетокот, сè изгледа како во бајка. Опсипани со внимание и убави гестови на нашиот партнер, ние често целосно и без двоумење се занесуваме со бранови на емоции. И тогаш, полека, тие почнуваат да губат интерес, им недостасува внимание, ретко ја кажуваат нежната работа – те сакам. Тие едноставно престануваат да се обидуваат. Не покажуваат голема наклонетост.

Може брзо да ве бакне додека излегува од вратата, но ќе избегне контакт со очи и блискост. Ова е првиот знак дека треба да започнете да се сомневате.

2. Не поминувајте квалитетно време заедно

Кога поминувате време заедно, тој не е доволно присутен. Дискретни телефонски разговори, мистерија и лутачки мисли се симптоми што треба да ве загрижат. Ако забележите дека времето поминато заедно не е една од неговите омилени активности, не мора да значи дека станува збор за измама, но сигурно бара отворен разговор.

Ако тој тврди дека сè е сè уште во најдобар ред, и покрај видливата промена на расположението, време е да го слушате алармот што звучи од вашето срце.

3. Често зборува за други

Без разлика дали станува збор за нов колега или пријател, па иако приказната изгледа малку флертувачка, тој тврди дека нема ништо меѓу нив. Тие дури можат да се обидат да го оправдаат несоодветното однесување, како што се доцните пораки или доверливоста на личните информации, со тоа што велат дека се само пријатели.

Сепак, тие постојано ја споменуваат таа личност. Ако имате лоши чувства во врска со тоа, постои голема шанса да сте во право.

4. Таен телефон

Ако поради некоја причина треба да го користите телефонот на вашиот партнер, тој прво го „провлекува“ и се осигура дека е „во ред“ пред да ви го предаде. Иако мажите се многу мистериозни со својот телефон, тие можат да покажат желба да го „поминат вашиот“.

Тие ќе сакаат да ја пребаруваат историјата на дописи или нешто слично за да ја изразат својата очигледна загриженост и jeубомора. Сепак, тоа е форма на проектирање на сопствената вина врз вас и спречување на чувството на приватност со сомневање во довербата во врската.

5. Редовно сте исклучени од плановите

Тој често се среќава со компанијата во доцните часови, но вие не сте поканети. Исто така, не сте поканети на заеднички патувања што може да му се појават поради работа или некоја друга ненадејна причина.

Исклучени сте и од запознавање нови пријатели, затоа што полесно е да бидете прељубник ако имате што помалку заеднички пријатели.

Што можете да направите ако мислите дека сте во врска со измамник?

Како да постапите ако мислите дека вашиот партнер ве изневерува е целосно лично прашање. Можете да оставите времето да работи за вас, да застанете и да размислите. Барањето помош од терапевт може да ви помогне полесно да одите напред.

Можеби ќе сакате да се обидете да ги решите односите во вашата врска или самостојно да продолжите гордо. Што и да одлучите, направете го тоа со срце полно со љубов и ум отворен за нови можности.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber