5 знаци кои непогрешливо покажуваат дека жената сака да раскинете: На еден посебно обрнете внимание

2 октомври, 2021
shutterstock259629341-830x0

Луѓето кои биле долго време во врска, мислат дека многу добро го познаваат својот партнер, меѓутоа, постојат работи за кои нашиот партнер сe уште молчи, и тие можат да бидат од големо значење. Ништо не ви го крши срцето како фактот дека личноста на која ѝ ја посветивте љубовта, вниманието и времето повеќе не ве сака.

За одреден временски период, жената ќе се обиде да скрие јасни знаци дека емоциите се избледени, и кога ќе се одлучи во главата и во срцето дека е крај, сигурно ќе го почувствувате.

Овие пет знаци можат да ви ги отворат очите и да укажат на работи што можеби не сакате да си ги признаете.

  1. Не кажува повеќе „те сакам“

Ова можеби не ви звучи како проблем, бидејќи понекогаш делата зборуваат погласно од зборовите, но обрнете внимание дали ве третира со љубов и дали ви зборува нежни зборови како порано. Ако не се сеќавате кога последен пат ви кажала дека ве сака, можеби е време да разговарате со подобрата половина.

  1. Не комуницирате како порано

Ова е знак што никогаш не треба да го игнорирате. Ако вашиот партнер не покажува интерес за вас и немате заеднички теми за разговор, во повеќето случаи тоа значи дека веќе не сте нивната област на интерес. Тишината може да укаже на уште поголем проблем, а единствениот начин да се открие е отворено прашање: „Дали е се во ред?“.

  1. Постојано ги бара вашите маани

Ова е знак дека таа повеќе не може да ја толерира вашата блискост и да ја иритира. Се што правите за неа ќе се протолкува на лош начин, таа ќе ги побара вашите недостатоци и приговори и ќе бидете целосно обесхрабрени.

Наместо да ви дава утешни зборови и да ве гушка по напорниот ден, таа ќе пука во вас, бидејќи, се разбира, вие сте секогаш единствената причина за секој проблем.

  1. Се потпира на другите, не на вас

Поддршката од партнерот е една од најважните работи во врската, и ако забележите дека вашиот партнер повеќе се потпира на пријателите или на трета страна, тоа е знак на тревога.

  1. Не сте дел од нивните планови

Ова е повеќе од јасен знак дека нејзините емоции стивнаа. Замислете дека по толку многу патувања, спомени и убави моменти, девојката вели: „Знаеш, планирам да се преселам во друг град“ или „Следната година би сакала да одам на море“. Овие изјави се показател за недостаток на љубов, бидејќи „јас“ засекогаш го замени „ние“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris