Овој тренд ќе ве ЗАПРЕПАСТИ: Баленсијага претстави торба која нашите баби ја носеа на пазар – за 2090 долари!

20 октомври, 2021
balenciaga-old-logo

Среде бизарната мода и чанти кои личат на столови, изгор скапи Гучи чаши со превртена рамка или искинати чорапи, модната куќа Баленсијага отиде чекор подалеку!

Тие неодамна претставија модел на јакна што изгледа како да е дел од опрема за работа, а се продаваше по цена од 200 илјади дeнари, а сега отидоа чекор подалеку.

Имено, во вашата куќа или во домот на вашите родители или баби и дедовци мора да има шарени торби, кои сите ги користиме за да ги набавиме потребните намирници, да одиме на пазарите … Баленсијага вклучи токму таква торба за пазарење во новата модна колекција!

Покрај тоа, тие ја продаваат по „ниска“ цена од 2090 долари!

Додека торбите што нашите баби ги носеа при купувањето беа најчесто од најлон, моделот на Баленсијага е направен од телешка кожа. Малку бизарно или не, но ваква торба со различен дизајн беше на нивната официјална веб -страница за продажба, и ако навистина не ви се допаѓа карираната шема како на старите торби, можете да најдете и некои пошарени модели …

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris