БЕЛО ИЛИ ЦРНО? Љубовта кон виното зборува повеќе за вашата личност отколку што мислите

21 октомври, 2021
329880_vino-shutterstock-391495360_ff

Ако сте љубител на вино, знајте дека има разлика дали преферирате црно или бело. Таа разлика се гледа во вашиот карактер!

Дали сакате вино?

Во зависност од тоа дали преферирате бело или црно, знајте дека тоа зборува и за вашата личност!

Една студија на компанијата „Коравин“ ги испита преференциите за вино на околу 2.000 испитаници. Резултатите покажаа дека луѓето кои претпочитаат бело или црвено вино значително се разликуваат по карактерот.

Погледнете и како…

Crno vino

Црвено вино

Љубителите на црвено вино се интровертни.

Сепак, тие не се нималку мирни, туку родени авантуристи, а за уживање сакаат да потрошат и некој денари повеќе. Најмногу сакаат да пијат вино во нивните 4 sида…

Доброто е што црвеното вино има најмалку 10 придобивки за вашето здравје, па умереното уживање во него е добра работа!

vino

Бело вино

Ако, сепак, припаѓате на оние кои повеќе би сакале да испијат чаша бело вино, тоа покажува дека сте екстровертни. Сакате да се дружите, да излегувате, често сте ноќни птици, сакате да имате причина за славење. Не сте толку пребирливи, би пиеле и помалку квалитетно вино, но од друга страна, често сте перфекционисти и љубопитни.

Во која група се пронајдовте?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris